تاکسی

کاهش هزینه‌های تاکسیرانان پایتخت

تاکسیرانی شهر تهران از حذف مبلغ ۳درصدی قیمت کارشناسی خودرو در فرآیند نقل و انتقال خبر داد

اردیبهشت آنلاین ـ مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران از حذف مبلغ ۳درصدی قیمت کارشناسی خودرو در فرآیند نقل و انتقال تاکسی‌ها خبر داد.

به گزارش فارس، مهدی وحدت‌کار با اشاره به مشکلات اقتصادی تاکسیرانان و توجه ویژه به این قشر در مدیریت جدید شهری، گفت: با توجه به اهمیت حمایت از تاکسیرانان زحمتکش و همچنین عادلانه تر شدن دریافت بهای خدمات و نیز در راستای برنامه ریزی مناسب و هدفمند درباره کاهش دریافتی های مصوب از تاکسیرانان تصمیم گرفتیم مبلغ ۳ درصدی قیمت کارشناسی خودرو در فرآیند نقل و انتقال تاکسی‌ها را که پیش از این به طور میانگین مبلغی حدود دو و نیم میلیون تومان توسط تاکسیرانان پرداخت می شد را حذف و مصوبه تازه‌ای را جایگزین آن کنیم.

مدیر عامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در توضیح این خبر افزود: ما در جریان مشکلات تاکسیرانان هستیم. هر سال طبق جدول وزارت اقتصاد و دارایی، ارزش قیمت خودروها بر اساس قیمت کارشناسی به سازمان ارائه می‌شد و سازمان مبلغ ۳درصد از ارزش خودرو را محاسبه و به‌عنوان هزینه فرآیند نقل‌ و انتقال از تاکسیرانان دریافت می‌کرد. با توجه به افزایش روزافزون قیمت خودروها به این نتیجه رسیدیم این مبلغ از توان تاکسیرانان خارج است و به همین دلیل طرح جایگزین پیشنهاد شد.

وحدت‌کار با بیان اینکه مصوبه «تعیین نرخ بلیت و کرایه وسایل حمل‌ونقل عمومی شهر تهران در سال ۱۴۰۲» از سوی شورای شهر ابلاغ شد، در خصوص طرح جایگزین اظهار کرد: در همین مصوبه با حذف پرداخت ۳ درصد قیمت کارشناسی در فرآیند نقل و انتقال خودرو فقط مبلغ ۷۰۰هزار تومان به‌ عنوان مبلغ بهای خدمات منظور شد که از این مبلغ ۷۰ درصد قدرالسهم شرکتها و ۳۰درصد قدرالسهم سازمان تاکسیرانی خواهد بود.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران در پایان خاطرنشان کرد: این مصوبه در راستای کاهش هزینه های تاکسیرانان شهر تهران است و ما همچنان تلاش می‌کنیم موارد دیگری را برای ارایه خدمات رفاهی این عزیزان بررسی و به نتیجه برسانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید