استقبال از سینماها در سال 1403

گیشه ۱۴۰۳ سینماها به ۷۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان رسید

اردیبهشت آنلاین ـ همان‌گونه که انتظار می‌رفت، استقبال از سینماها با شتاب بسیاری دنبال می‌شود و علاوه بر شکستن چندین رکورد، گیشه هم اختلاف خود را با مدت زمان مشابه سال گذشته، بیشتر کرده و به رقم ۷۶ میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش ایرنا، گیشه ۱۴۰۳ سینماها به ۷۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان رسید. این گیشه برای اکران نوروز سال گذشته، از ۲۴ اسفند تا ۳۰ فروردین محقق شده بود. البته اگر بخواهیم تنها به فروش امسال بسنده کرده و تاریخ را از اول فروردین‌ قلمداد کنیم به عدد ۵۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان می‌رسیم که با توجه به تلاقی ماه مبارک رمضان با ایام نوروز، یک آمار بسیارخوب به حساب می‌آید.

برای گیشه امسال، ۷۷۰ هزار نفر به سینما رفتند و چندین رکورد در حوزه‌های مختلف جابجا شد.

همان‌گونه که انتظار می‌رفت، کمدی تمساح خونی، استقبال خوبی را شاهد بود و توانست با ۹۲۰ هزار مخاطب، گیشه‌ای ۵۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی داشته باشد.

بی‌بدن نیز ۱۲۸ هزار مخاطب داشت و توانست ۸ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان فروش داشته باشد.

سومین فیلم پرمخاطب امسال، آپاراتچی است که با ۳۸ هزار مخاطب، گیشه ۲ ملیارد و ۴۰۰ میلیون تومانی داشته است.

فیلم سینمایی آپاراتچی

پرویزخان نیز ۳۵ هزار مخاطب داشت و ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان فروخت.

نوروز، ۲۵ هزار مخاطب جذب کرد و ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان فروش کرد.

ایلیا جستجوی قهرمان، بیش از ۲۴ هزار مخاطب داشت و گیشه آن به ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان رسید.

آسمان غرب که چند روز دیرتر از ۶ فیلم دیگر به روی پرده رفت، با ۱۶ هزار مخاطب، ۹۰۰ میلیون تومان فروخت.

فیلم سینمایی آسمان غرب

شاید اکنون این پرسش مطرح باشد که بر چه مبنایی، گیشه ۷۶ میلیاردی را خوب ارزیابی می‌کنیم؟ نخستین دلیل آن‌که ماه رمضان امسال از ۲۲ اسفند آغاز شد و طبیعتا در این ماه مبارک، از میزان مخاطبان سینما کاسته می‌شود. در چنین شرایطی، تعداد مخاطبان نوروز ۱۴۰۳ در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته، رشدی حدودا ۱۰ برابری را شاهد است. حال آن‌که ماه مبارک رمضان طی سال گذشته، از سوم فروردین آغاز شده بود.

تجربه سال گذشته نشان داد که با پایان یافتن ماه مبارک رمضان، بر تعداد مخاطبان سینما افزوده خواهد شد و طبیعی است که اگر مخاطبان فعلی سینما، رشدی حداقل نیم‌برابری نیز پیدا کنند (که قطعا بیشتر از این میزان خواهد بود) آمار گیشه و مخاطبان ۱۴۰۳ به شکلی تصاعدی افزایش خواهد یافت و اختلاف آمار سینمایی امسال با سال گذشته، بیشتر خواهد شد و الگوی ۳۳ میلیون مخاطب و گیشه ۲۰۰۰ میلیاردی، در دسترس‌تر خواهد بود.

ضمن اینکه در دهه سوم این ماه نیز فیلم‌های دیگری به ناوگان اکران افزوده خواهند شد که تاثیر کاملا مستقیمی بر میزان مخاطب و رقم گیشه خواهند گذاشت.

بنابراین از جمیع جهات این‌طور برمی‌آید که اکران امسال، هم‌چنان‌که افتتاحیه خوبی را پشت سر گذاشته، در ادامه می‌تواند شاهد یک بهار پررونق باشد که اتفاق‌های خوب اکران سال گذشته را با ضریب بیشتری برای مخاطبان تکرار خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید