سومین بانک آمریکایی نیز ورشکسته شد

ارزش سهام شماری از بانک‌های منطقه‌ای آمریکا روز دوشنبه با رنگ قرمز (کاهشی) در پایان داد

اردیبهشت آنلاین – یک بانک دیگر به جمع بانک‌های ورشکسته آمریکا افزوده شد و شمار بانک‌های ورشکسته شده آمریکایی در ظرف یک ماه گذشته به سه بانک رسید.
ارزش سهام شماری از بانک‌های منطقه‌ای آمریکا روز دوشنبه با رنگ قرمز (کاهشی) در پایان داد و ستد‌ها بسته شد. این (موضوع) نشان دهنده ادامه نگرانی در بخش بانکی در پی ورشکستگی بانک ”فرست ریپابلیک“ (First Republic) و اقدام ”جی پی مورگان چیس“ به خرید (سهام) آن است.

پس از آنکه مقامات بانک کوچک‌تر ”فرست ریپابلیک“ را بستند، هم اکنون این غول وال استریت می‌گوید ۱۰.۶ میلیارد دلار به شرکت بیمه پس انداز فدرال (اف دی آی سی) پرداخت خواهد کرد. بانک فرست ریپابلیک از ماه گذشته در پی ورشکسته شدن دو بانک دیگر آمریکایی زیر فشار قرار داشت.

در همین حال، کریستالینا جورجیه وا، مدیر صندوق بین المللی پول‏ می‌گوید پیش بینی می‌کند که فشار‌های بیشتری به بخش بانکی وارد شود.

پیش از این خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشته بود: آمریکا در تلاش برای نجات بانک‌های ورشکسته خود است. مقامات آمریکایی یک سری تلاش‌های فوری را برای نجات بانک فِرست ریپابلیک در پیش گرفته اند، زیرا تلاش شرکت‌های بخش خصوصی تاکنون با شکست مواجه شده است.

افراد مطلع در گفتگو با رسانه‌ها اعلام کردند شرکت بیمه سپرده فدرال، وزارت خزانه داری و بانک مرکزی آمریکا طی روز‌های اخیر جلساتی را با شرکت‌های مالی ترتیب داده اند تا راهکاری در اختیار این بانک قرار دهند.

موسسات مالی مهم آمریکایی ماه گذشته برای کمک به فرست ریپابلیک برای جلوگیری از دچار شدن به سرنوشتی مشابه، بر سر تزریق ۳۰ میلیارد دلار به این بانک مشکل دار توافق کرده بودند که نتیجه ای نداشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید