ابزار جدید مایکروسافت برای اتصال آیفون به کامپیوتر

تمامی کاربران سیستم عامل ویندوز ۱۱ تا اواسط ماه مه می‌توانند از ابزار جدید "Fone Link" استفاده کنند

اردیبهشت آنلاین ـ مایکروسافت ابزار جدیدی به نام “Fone Link” را برای اتصال iOS به ویندوز ۱۱ راه‌اندازی کرده است.

مایکروسافت اعلام کرد: تمامی کاربران سیستم عامل ویندوز ۱۱ تا اواسط ماه مه می‌توانند از ابزار جدید “Fone Link” استفاده کنند.

در حال حاضر، دستگاه‌های اپل مانند آیفون یا آی‌پد را نمی‌توان به رایانه شخصی ویندوزی متصل کرد. مایکروسافت این ویژگی جدید را برای اولین بار در فوریه گذشته رونمایی کرد.

به گفته مایکروسافت، نسخه c “پشتیبانی اساسی از تماس ها، پیام‌ها و دسترسی به لیست مخاطبین در آیفون را از طریق رایانه شخصی فراهم می‌کند.

هنگامی که آیفون به رایانه‌ای که دارای ویندوز ۱۱ است متصل شود، کاربر شروع به دریافت اعلان‌هایی از رسیدن یک تماس یا پیام به تلفن می‌کند که می‌تواند از طریق رایانه به آن پاسخ دهد یا رد کند.

این لینک همچنین امکان دسترسی به سرویس رایانش ابری Apple iCloud را با اپلیکیشن Fotoz فراهم می‌کند تا کاربر بتواند از طریق کامپیوتر به عکس‌های آیفون دسترسی داشته باشد.

مایکروسافت اعلام کرد که در مرحله فعلی امکان دسترسی به خدمات پیام‌رسانی گروهی از طریق رایانه شخصی یا تبادل عکس و فیلم در آیفون وجود ندارد.

کاربران ویندوز ۱۱ می‌توانند با جستجوی نماد “Fone Link” در لیست کار، ببینند که آیا ویژگی جدید در دسترس است یا نه. اگر این گزینه فعال شود، مایکروسافت به کاربر اجازه می‌دهد تا از طریق چندین مرحله آن را اجرا کند.

قابل ذکر است که مایکروسافت قابلیت PhoneLink را برای اولین بار در سال ۲۰۲۲ به عنوان آپدیت اپلیکیشن Your Phone از شرکت مایکروسافت ارائه کرد که در ابتدا برای گوشی‌های هوشمند دارای سیستم عامل اندروید در اواخر سال ۲۰۱۸ در دسترس قرار گرفت.

منبع:24.ae

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید