عسگریان

شاخص های تغییر دهك افراد اعلام شد

با توجه به اطلاعاتی كه دریافت می شود دهك برخی افراد به دهك های بالاتر یا پایین تر تغییر خواهد یافت

معاون رفاه وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: قانون، اجازه حذف برخی افراد در دهك ها را داده ولی در حال حاضر با توجه به اطلاعات رسیده، تغییرات و حركت در دهك ها ایجاد خواهد شد.
به گزارش اردیبهشت آنلاین علیرضا عسگریان در گفتگو با برنامه «روزی نو» رادیو اقتصاد اظهار داشت: هدف از افزایش دهك ها تحت پوشش قراردادن تعداد بیشتری از مردم برای استفاده از طرح كالابرگ ها بود.

عسگریان گفت: تعداد دهك ها در گذشته ۵ دهك با ۴۲ میلیون نفر بوده و در حال حاضر ۷دهك با ۶۱ میلیون نفر تحت پوشش قرار گرفته اند كه بیش از ۷۵درصد جمعیت كشور را تشكیل می دهد كه با استفاده از طرح كالابرگ، می توانند از مزایا و اعتبارات تشویقی آن هم استفاده كنند.

وی با اشاره به اینكه كسانی كه از طرح كالابرگ استفاده كنند مشمول ۲۰۰هزار تومان تشویقی اعتباری می شوند بیان داشت: سه دهك اول تا سوم با یارانه ۴۰۰ هزارتومان در صورت خرید ۵۲۰ هزار تومان و دهك سه تا هفتم با مبلغ یارانه ۳۰۰هزار تومان به ازای هر نفر ۴۲۰ هزار تومان افزایش یارانه خواهند داشت.

معاون رفاه وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه دهك های مختلف با توجه به اطلاعاتی كه از نهادها و دستگاه های مختلف دریافت می شود در حال تغییر است تصریح كرد: با توجه به بیماری، معلولیت یا داده های دیگری كه مورد وصول سازمان قرار می گیرد دهك برخی افراد به دهك های بالاتر یا پایین تر تغییر خواهد یافت.

عسگریان شاخص های بسیاری را در تغییر دهك افراد موثر دانست و ادامه داد: میزان درامد، حقوق دریافتی، ابتدا و انتهای مانده حساب، تراكنش های پایا و ساتنا و شاپرك، توانایی های بورسی، تعداد و نوع وسیله نقلیه، سود بانكی و دیگر داده ها در پایگاه اطلاعات ایرانیان تجمیع و بعد از تجزیه و تحلیل داده ها، وسع مالی افراد درآن سنجیده و دهك ها انتخاب خواهد شد.

وی اظهار امیدواری كرد تا مردم برای اطلاعات بیشتر درباره تغییرات دهك، شاخص های تعیین كننده وسع مالی و رسیدن به دیگر پاسخ های خود از طریق برنامه كاربردی شما بتوانند اطلاعات خود را كسب كنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید