مصوبه‌ای برای لغو کالابرگ نداشتیم

اردیبهشت آنلاین: رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: درخصوص قیمت‌ها، مصوبه مجلس سبد خانوار و کالابرگ است و همین‌طور بازگشت قیمت‌ها به شهریور ۱۴۰۰، و هیچ مصوبه‌ای هم در جلسه سران که بخواهد این قانون را لغو کند، وجود نداشته است.

به گزارش تسنیم، شهباز حسن‌پور بیگلری نماینده سیرجان در مجلس شورای اسلامی در نشست مجلس طی سخنانی اظهار داشت: رئیس مجلس موظف است آخرین وضعیت کشور را به اطلاع نمایندگان برساند، هم در بحث برجام مطالبی شنیده می‌شود که نمایندگان از جزئیات آن مطلع نیستند و هم در وضعیت اقتصادی و شرایط روز کشور مطالباتی وجود دارد که شما باید پاسخگو باشید.

وی افزود: جناب آقای قالیباف، شما مرد میدان و نیروی جهادی هستید، براساس مصوبه مجلس قرار است قیمت‌هایی که به دست مردم و دهک‌های پایین می‌رسد، براساس قیمت شهریور 1400 باشد، اما امروز قیمت‌ها به‌حدی افزایش یافته و لجام‌گسیخته است که ما از طرح آن شرم داریم و هرجا سخنگوی دولت از پاسخگویی کم می‌آورد، مشکل را به گردن مصوبه مجلس می‌اندازد، اما این سؤال مطرح است که کدام مصوبه مجلس اجرا شده است.

وی خطاب به رئیس مجلس گفت: شما را به خدا بفرمایید آیا مجلس براساس گفته امامین انقلاب هنوز در رأس امور است یا نه و اگر در رأس امور است مصوبات نشست سران قوا چرا خلاف مصوبات مجلس است. ما شنیده‌ایم در بحث قیمت‌ها قرار است در جلسه سران تصمیم‌گیری شود، اما باید این در مجلس تصمیم‌گیری شود، چرا که ما پاسخگوی مردم هستیم و در تمام روز بین آنها هستیم.

حسن‌پور با انتقاد از عدم اختصاص بودجه به بحث‌های عمرانی گفت: تا امروز یک ریال به بخش عمرانی اختصاص داده نشده است، همچنین بانک‌ها قفل شده‌اند و ریالی به مردم پرداخت نمی‌شود، همین‌طور آیا وام بنیاد مسکن هم باید با بقیه کارها گره بخورد و یک وام 200میلیونی نیز انجام نمی‌شود. ضمن تشکر از رئیس‌کل بانک مرکزی که گفته‌اند حق ندارند بانک‌ها پیش‌پرداخت 20درصدی دریافت کنند، اما همان‌طور که گفته شد مردم از دریافت وام عاجز هستند و استدعا دارم شما روشن و واضح نظر خود را بفرمایید.

قالیباف در پاسخ به حسن‌پور تأکید کرد: درخصوص قیمت‌ها، مصوبه مجلس سبد خانوار و کالابرگ است و همین‌طور بازگشت قیمت‌ها به شهریور 1400 و هیچ مصوبه‌ای هم در جلسه سران که بخواهد این قانون را لغو کند، تصمیم‌گیری نشده است و این موضوع روشن و مشخص است، همچنین در رابطه با موافقت‌نامه‌ها نیز سازمان برنامه گزارش داده‌اند که این موافقت‌نامه‌ها امضا شده است و 12 همت هم به استان‌ها در یک هفته گذشته واگذاری انجام شد و باید پیگیری شود تا بقیه امور نیز پیش برود.

وی اضافه کرد: البته قبول داریم که هر سال این بخش اول تنخواه نقدی پرداخت می‌شد، اما امسال به‌صورت اوراق بوده است که البته دولت مشکلات خود را دارد، اما به‌هرحال حتماً ما از رئیس سازمان برنامه و بودجه برای ارائه توضیحات نسبت به این موضوعات مرتبط با موافقت‌نامه‌ها و سایر بحث‌ها به صحن مجلس دعوت خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید