پرچم آلمان

زنگ رکود در آلمان به صدا درآمد!

فعالیت در بخش خدمات آلمان در ماه سپتامبر، پس از کاهش ماه قبل، اندکی افزایش یافت

اردیبهشت آنلاین ـ یک نظرسنجی نشان داد که فعالیت در بخش خدمات آلمان در ماه سپتامبر، پس از کاهش ماه قبل، اندکی افزایش یافت.

به گزارش ایسنا، شاخص مدیران خرید خدمات در ماه سپتامبر از ۴۷.۳ در ماه اگوست به ۵۰.۳ افزایش یافت و به بالای سطح ۵۰ بازگشت. این نظرسنجی نشان داد، تقاضا همچنان ضعیف باقی مانده است و شرکت‌ها از کارهای عقب مانده برای حمایت از فعالیت‌ها استفاده می‌کنند.

سیروس دلا روبیا، اقتصاددان ارشد در بانک تجاری هامبورگ گفت: به نظر می‌رسد رکود اخیراً در بخش خدمات آلمان آغاز شده است که برای مدتی باقی خواهد ماند.

این گزارش نشان داد که نگرانی در مورد تقاضا و چشم انداز اقتصادی به طور کلی باعث کاهش انتظارات شرکت‌های خدماتی برای فعالیت در سال آینده شده است.

شاخص مدیران خرید ترکیبی که شامل بخش خدمات و تولید است، از ۴۴.۶ در ماه آگوست به ۴۶.۴ در سپتامبر افزایش یافت که نشان دهنده نرخ ملایم تری از انقباض فعالیت‌های تجاری بخش خصوصی است.

بر اساس گزارش رویترز، کارشناسان اظهار کردند: با بیان اینکه انتظار می‌رود در سه ماهه چهارم تولید ناخالص داخلی کاهش یابد، فرض می‌کنیم که زنگ رکود در آلمان در سه ماهه سوم به صدا درآمده است زیرا دو انقباض سه ماهه متوالی رکود محسوب خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید