پرچم آلمان

هشدارهای جدید برای رکود اقتصادی آلمان

اردیبهشت آنلاین: هفته نامه اشپیگل نوشت، آلمان در سال آینده یکی از کشورهایی خواهد بود که بدترین آسیب را از کندی اقتصاد در جهان خواهد دید.

به گزارش فارس، هفته نامه اشپیگل به نقل از سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) نوشت، آلمان در سال آینده یکی از کشورهایی خواهد بود که بدترین آسیب را از کندی اقتصاد در جهان خواهد دید.

بر اساس پیش بینی OECD، بزرگ ترین اقتصاد اروپا در سال آینده میلادی 0.7 درصد کوچک تر خواهد شد. این سازمان دلیل این رکود را افزایش هزینه های انرژی عنوان کرده است.

پیش بینی سازمان همکاری و توسعه اقتصادی از پیش بینی موسسه تحقیقات اقتصادی (Ifo) مستقر در مونیخ در اوایل ماه جاری میلادی، 0.3 درصد و از پیش بینی تحلیلگران رویترز، 0.2 درصد بیشتر است.

باندسبانک، بانک مرکزی آلمان نیز در ماه آگوست هشدار داد که رکود اقتصادی در آلمان به میزان زیادی محتمل است و اما هیچ رقمی در این رابطه اعلام نکرد.

رویترز به نقل از بانک مرکزی آلمان اعلام کرده است: «کاهش تولید اقتصادی در ماه های فصل زمستان بسیار محتمل تر شده است. بر اساس اعلام این بانک، نرخ تورم در پاییز می‌تواند به 10 درصد برسد که حدود 5 برابر هدف بانک مرکزی اروپا برابر با 2 درصد است.»

در ماه آگوست، نرخ تورم در آلمان به 7.9 درصد رسید که دلیل این افزایش افزایش هزینه های انرژی بود.

دور روز پیش، اداره فدرال آلمان از افزایش 86 درصدی قیمت هیزم در این کشور خبر داد که نشان می دهد با وقوع بحران انرژی در کشورهای اروپایی، آلمانی ها برای گرم کردن منازل خود به هیزم روی آورده اند.

از طرفی، تولیدکنندگان مواد غذایی تازه و یخ‌ زده در آلمان هشدار داده‌ اند که افزایش قیمت برق و گاز در این کشور به زودی آنها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مجبور خواهد کرد که کارخانه‌های خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تعطیل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید