پرچم آلمان

آلمان از شهروندانش خواست ایران را ترک کنند

در بیانیه وزارت خارجه آلمان ادعا شده است: "برای اتباع آلمانی خطر دستگیری خودسرانه، بازجویی و حبس‌های طولانی مدت وجود دارد

اردیبهشت آنلاین: دولت آلمان از شهروندان خود خواست ایران را ترک کنند. برلین مدعی شد که آنها در خطر دستگیری خودسرانه و حبس‌های طولانی مدت هستند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از رویترز، برلین پیش از این از تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه ایران استقبال کرده بود.

در بیانیه وزارت خارجه آلمان ادعا شده است: “برای اتباع آلمانی خطر دستگیری خودسرانه، بازجویی و حبس‌های طولانی مدت وجود دارد. مهمتر از همه، افراد دوتابعیتی که تابعیت ایرانی و آلمانی دارند در معرض خطر هستند. “

پیش از این نیز دولت آلمان در بیانیه‌ای به شهروندان خود نسبت به سفر به ایران هشدار داده بود. اولاف شولتس، صدر اعظم آلمان هم در سخنانی از بررسی تحریم‌های بیشتر علیه کشورمان خبر داده بود.

مقامات کشورمان به ویژه وزارت امور خارجه در مورد دخالت کشور‌های غربی در مسائل داخلی ایران هشدار داده‌ و ریشه اصلی اغتشاشات اخیر در کشور را طرح‌های غربی‌ها برای به آشوب کشیدن اوضاع داخلی عنوان کرده‌اند.

در واکنش به این اقدامات ضد ایرانی، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران هم در بیانیه‌ای از اعمال تحریم علیه برخی اشخاص و نهاد‌ها در حوزه اتحادیه اروپا خبر داده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید