دکتر حسن پور:

همکاری با کشور های همسایه در اولویت قرار گیرد

تبادل هیات های تجاری و برپایی نمایشگاه های تجاری در سایر کشور ها نقش مهمی در معرفی محصولات داخلی خواهد داشت

 اردیبهشت آنلاین ـ رئیس سازمان بسیج اصناف ، بازاریان و فعالان اقتصادی کشور اعلام کرد: تجار و بازرگانان گسترش همکاری با کشور های همسایه را در اولویت برنامه های خود قرار دهند.

به گزارش اردیبهشت آنلاین دکتر غلامرضا حسن پور با حضور در اولین جلسه شورای تخصصی بسیج تجار و فعالان اقتصادی اتاق بازرگانی یزد ضمن اعلام این مطلب افزود: متاسفانه یکی از مشکلات مهم در این بخش عدم آگاهی و شناخت کافی سایر کشور ها از پتانسیل ها و توانمندی های تولید کنندگان داخلی در بخش های مختلف است.باید با استفاده از ابزار های موجود نسبت به معرفی هر چه بهتر تولیدات داخلی اقدام نمائیم.

وی اظهارداشت: برای توسعه تجارت با کشور های منطقه باید بازار این کشور ها را شناسایی کرده و بانک اطلاعاتی جامعی در اختیار داشته باشیم تا بر اساس نیاز بازارهای هدف به موضوع صادرات توجه کنیم.

به گفته وی تبادل هیات های تجاری و همچنین برپایی نمایشگاه های تجاری ایران در سایر کشور ها نقش مهمی در معرفی محصولات داخلی خواهد داشت.

دکتر حسن پور در ادامه از سفر خود و هیات همراه به کشور عراق خبر داد و گفت: قرار است در این سفر با جمعی از فعالان اقتصادی این کشور دیدار و گفت و گو داشته باشیم. وی از تشکیل شورای بسیج فعالان اقتصادی استان یزد و ارائه عالمانه و تخصصی مطالب توسط هسته های اندیشه ورز قدردانی کرد.

دکترحسن پور در پایان از مسولان بسیج اتاق های سراسرکشور خواست، شورای بسیج را با حضور فعالان اقتصادی به ویژه جوانان تشکیل داده و با اجرای برنامه های ابلاغی جهت تحقق فرمان سال”مهار تورم و رشد تولید” گام بردارند.

در ادامه این نشست مسولان هسته های اندیشه ورز در پنج عرصه بازرگانی داخلی و خارجی، صنعت ومعدن ، کشاورزی ، فن آوری ونوآوری ، فرهنگی اجتماعی به بیان دیدگاههای خود پرداخته وضمن برشماری موانع ، راهکارهای خود را ارائه نمودند.
دراین نشست همچنین نایب رییس اتاق بازرگانی و برخی از اعضای هیات رییسه ضمن بیان نظرات و پیشنهادات خود ، بسیج را پناهگاهی برای فعالان اقتصادی دانستند.

شایان ذکر است در این نشست که با حضور جانشین فرماندهی سپاه الغدیر در اقشار بسیج و مسول بسیج اصناف و فعالان اقتصادی استان یزد برگزار شد، دکتر مشاهیری مسول بسیج اتاق بازرگانی یزد و علی درویش دبیرکل بسیج اتاق بازرگانی ایران برنامه های آتی بسیج تجار و فعالان اقتصادی را تشریح کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید