آمادگی ایران و امارات برای توسعه مناسبات

اراده امارات و موقعیت منحصر بفرد ژئوپلیتیکی جمهوری اسلامی ایران، بهترین فرصت را برای ارتقای سطح روابط اقتصادی و تجاری دو کشور فراهم آورده است

اردیبهشت آنلاین: سفیر امارات که در چارچوب توافق برای از سرگیری روابط به تهران بازگشته است با رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی دیدار کرد و گفت: امارات علاقمند به پیشبرد روابط دو جانبه و دستیابی به منافع مشترک دو کشور همسایه است.

به گزارش اردیبهشت آنلاین به نقل از خانه ملت، عباس گلرو رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی امروز سه‌شنبه هفدهم آبان ماه با سیف محمد عبید الزعابی، سفیر امارات در جمهوری اسلامی ایران که در چارچوب توافق برای از سرگیری روابط به تهران بازگشته است، دیدار و گفتگو کرد.

گلرو در ابتدای این دیدار با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره خواهان گسترش روابط با کشورهای همسایه و منطقه بوده است، گفت: جمهوری اسلامی ایران در چارچوب سیاست همسایگی معتقد به توسعه مناسبات فیمابین بوده و همواره از اینکه روابط دو کشور در زمینه‌های مختلف توسعه یابد، استقبال کرده است.

رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به چالش‌های موجود در روابط فیمابین گفت: ما امنیت کشورهای منطقه را امنیت خود می‌دانیم و از هیچ حمایتی در راستای توسعه امنیت در منطقه دریغ نمی‌ورزیم، اما حضور برخی عناصر بنفع منطقه نخواهد بود.

نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروز امارات جزء کشورهای پیشرو در منطقه در حوزه های مختلف شده است، خاطرنشان کرد: اراده امارات و موقعیت منحصر بفرد ژئوپلیتیکی جمهوری اسلامی ایران، بهترین فرصت را برای ارتقای سطح روابط اقتصادی و تجاری دو کشور فراهم آورده است که باید به نحو مطلوب از آن بهره جست.

رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان بر آمادگی مجلس شورای اسلامی جهت همکاری در زمینه‌های مختلف موجود در روابط فیمابین پارلمانی تاکید کرد.

سیف محمد عبید الزعابی سفیر امارات در تهران نیز در این دیدار گفت: امارات در راستای ایجاد فصل جدید روابط خود با جمهوری اسلامی ایران، علاقمند به پیشبرد روابط دو جانبه و دستیابی به منافع مشترک دو کشور همسایه و منطقه است.

وی در پایان تحولات آینده روابط فیمابین را مثبت ارزیابی و بر لزوم تقویت همکاری های دو کشور در زمینه‌های موجود تاکید کرد.

گفتنی است سیف محمد عبید الزعابی از سال 2011 سفیر امارات در تهران بود ولی در سال 2015 امارات اقدام به کاهش سطح روابط با جمهوری اسلامی ایران کرد و سفیر خود را از تهران فراخواند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید