تولید پوشاک

رشد ۳ درصدی تولید پوشاک

تولید پوشاک در ۷ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳ درصد رشد داشته است.

اردیبهشت آنلاین: سخنگوی وزارت صمت ضمن اشاره به رشد ۳ درصدی تولید پوشاک در ۷ ماهه امسال، گفت: در این مدت یک و نیم میلیارد دلار پوشاک قاچاق وارد کشور شده است.

امید قالیباف در مورد بازار پوشاک با بیان اینکه، اندازه بازار پوشاک کشور ۹ میلیارد دلار است، به مهر گفت: تولید پوشاک در ۷ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳ درصد رشد داشته است.

سخنگوی وزارت صمت در خصوص قاچاق پوشاک هم افزود: برآوردهای مختلفی از میزان قاچاق پوشاک ارائه می‌شود اما بر اساس اعلام اتحادیه پوشاک در ۷ ماهه امسال یک و نیم میلیارد دلار پوشاک قاچاق وارد کشور شده است.

قالیباف الزام پوشاک به اخذ شناسه کالا را راهکار اصلی مبارزه با قاچاق دانست و گفت: در مجموع تاکنون ۳۵۷ هزار و ۲۵۵ شناسه برای گروه پوشاک صادر شده است که با پیوستن سایر تولیدکنندگان برای دریافت شناسه مسیر برخورد با پوشاک قاچاق هموارتر می‌شود.

سخنگوی وزارت صمت به صادرات پوشاک هم اشاره کرد و ادامه داد: ارزش صادرات ۷ ماهه پوشاک ۳۷ میلیون دلار بوده است. البته هدف‌گذاری صادراتی پوشاک برای سال جاری ۸۴ میلیون دلار است که بنابراین در نیمه دوم سال باید صادرات شتاب بیشتری بگیرد.

وی اظهار کرد: در حال حاضر ۷۵۸ واحد تولید پوشاک پروانه بهره برداری دارند و ۱۳ طرح بزرگ تولید پوشاک با پیشرفت بالای ۸۰ درصد نیز در حال تکمیل است که بزودی افتتاح خواهند شد.

قالیباف صنعت پوشاک را دارای مزیت اقتصادی ارزیابی کرد و گفت: در واحدهای صنفی – توزیعی بیش از ۲۵۱ هزار نفر و در واحدهای صنفی – تولیدی ۹۳ هزار نفر در حوزه پوشاک اشتغال دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید