پوشاک

رکود سنگین در بازار پوشاک

۷۰ درصد پوشاک نیاز بازار را تولیدکنندگان داخلی تأمین می‌کنند

اردیبهشت آنلاین ـ نماینده اتاق اصناف ایران در استان تهران گفت: ۷۰ درصد پوشاک نیاز بازار را تولیدکنندگان داخلی تأمین می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، حمیدرضا فرجی نایب رئیس اتاق اصناف شهرستان ورامین گفت: سرانه مصرف پوشاک به علت رکود، نبود نقدینگی و ثبات نداشتن قیمت‌ها بسیار پایین آمده و بازار پوشاک با رکود بسیاری همراه است و نبود ثبات قیمت‌ها برای خرید مواد اولیه تولید، از بین رفتن سود و سرمایه کاسب را به دنبال داشته است.

وی افزود: در سال‌های اخیر پوشاک وارداتی سهم قابل توجهی در بازار داشت اما در دو سال گذشته به دلیل افزایش صعودی نرخ ارز و به صرفه نبودن واردات، میزان کالای وارداتی در بازار به شدت کاهش یافته و در حال حاضر ۷۰ درصد نیاز بازار را پوشاک تولید داخلی تشکیل می‌دهد.

فرجی با تأکید بر اینکه ثبات قیمت کالاها مسئله بسیار مهمی است که دولت باید آن را مدنظر قرار دهد، تصریح کرد: شرایط کار در بازار بسیار سخت شده و کاسب کالایی را که خریداری می‌کند با حداقل سود یعنی ۲۰ درصد به فروش می‌رساند و زمانی که دوباره برای خرید کالا مراجعه می‌کنند با افزایش ۴۰ درصدی قیمت کالا مواجه می‌شوند، یعنی نرخی بالاتر از سود دریافتی و همین روند باعث تعطیلی و ورشکستی بسیاری از کسبه در بازار شده و نبود تعادل قیمت‌ها باعث جاماندن کاسب از بازار می‌شود.

نماینده اتاق اصناف ایران در شهرستان ورامین گفت: یکی از مشکلات بازار مسئله مالیات اصناف و افزایش چشمگیر قیمت اجاره مغازه‌هاست و قطعا بیشتر اصناف نمی‌توانند، این حجم از فشار و افزایش قیمت‌ها را داوم بیاورند و لازم است راهکاری برای بهبود وضعیت کسب و کار اصناف اندیشیده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید