کوچکی نژاد
عضو کمیسیون برنامه، بودجه مجلس:

جلوی فعالیت مفید صرافی ها را نگیرید

آیا بانک مرکزی به نتیجه چنین تصمیمی اندیشیده است؟ زیرا با حذف صرافی ها باید منتظر دلالی و حضور واسطه ها در نرخ گذاری دلار باشیم.

اردیبهشت آنلاین: عضو کمیسیون برنامه، بودجه مجلس با تاکید بر اینکه صرافی‌ها در شرایط فعلی کمک حال کشور بوده و نقل و انتقال وجوه را به خوبی انجام داده اند، گفت: نباید با صدور دستورالعمل‌ها و مصوبه های خلق الساعه زمینه حذف برخی از آن ها را فراهم کنیم.

 جبار کوچکی‌نژاد با اشاره به دستورالعمل اخیر بانک مرکزی در خصوص افزایش سرمایه ریالی صرافی‌ها، گفت: شاید افزایش ریالی به نسبت دلاری بهتر و آسان تر باشد اما باید بدانیم در شرایط فعلی هر تصمیمی می‌تواند تبعاتی برای اقتصاد و در نتیجه تنش قیمتی را رقم بزند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آینده نگری در خصوص اتخاذ تصمیمات لازم است، افزود: جوانب مثبت و منفی هر تصمیمی باید به درستی سنجیده و نتایج آن مشخص شود.

وی با تاکید بر اینکه تصمیم به افزایش سرمایه ریالی صرافی ها می تواند به حذف برخی از آن‌ها منجر شود، تصریح کرد: آیا بانک مرکزی به نتیجه چنین تصمیمی اندیشیده است؟ زیرا با حذف صرافی ها باید منتظر دلالی و حضور واسطه ها در نرخ گذاری دلار باشیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه صرافی ها توانسته اند در شرایط فعلی تحریم‌ها نقل و انتقال وجوه را ممکن کنند، گفت: چرا باید با چنین تصمیماتی دولت خود را از حضور صرافی ها محروم و در نتیجه بازار را به دست تنش قیمتی در نتیجه حضور دلالان بسپرد.

کوچکی نژاد ادامه داد: صرافی ها توانسته اند با توزیع درست دلار جلوی تنش قیمت‌ها و در نتیجه ایجاد بازار سیاه را بگیرند حال نباید مانع فعالیت مفید آن ها باشیم.

به گزارش اردیبهشت آنلاین به نقل از تسنیم، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس یازدهم با بیان اینکه بانک مرکزی باید حامی صرافی ها باشد، گفت: صدور دستورالعمل ها و مصوبه های جدید نباید منجر به حذف صرافی ها شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید