توئیتر

توئیتر دکمه «ویرایش» را اضافه کرد

دکمه ویرایش پیام در توئیتر ویژگی جدیدی است که در برخی از کشورها برای مشترکان سرویس توئیتر بلو فعال شده است.

اردیبهشت آنلاین: پس از درخواست های فراروان از توئیتر برای افزودن دکمه ویرایش، سرانجام کاربران به این خواسته رسیدند. این گزینه هنوز در آمریکا قابل دسترس نیست، اما توئیتر اعلام کرده که کاربران آمریکایی هم به زودی به این قابلیت دسترسی پیدا خواهند کرد. قرار است این قابلیت در بازار‌های دیگر هم عرضه شود.

مشترکان “توئیتر بلو” که توئیتی را ارسال کرده و متوجه شده اند که اشتباه تایپی داشته اند، ۳۰ دقیقه فرصت برای ویرایش آن خواهند داشت. طی این بازه زمانی، کاربران تا پنج بار می‌توانند تغییراتی در توییت صورت دهند. به منظور شفافیت، زمان آخرین ویرایش صورت گرفته در توییت، نمایش داده می‌شود و کاربران با کلیک روی اطلاعات زمانی، می‌توانند کل سابقه ویرایش پیام را مشاهده کنند.

توئیتر در آوریل اعلام کرده بود که آزمایش دکمه ویرایش را آغاز کرده است. پیش از آن شواهدی وجود داشت که این قابلیت ممکن است شامل صفحه تاریخچه ویرایش باشد. توئیتر ابتدای سپتامبر اعلام کرد که دکمه ویرایش را ایجاد کرده است و آخر همان ماه، یک توییت آزمایشی منتشر کرد و چند روز بعد، عرضه دکمه ویرایش آغاز شد.

این شرکت همچنان سرگرم آزمایش فنی این قابلیت است که در بخش Labs سرویس ماهانه پنج دلاری “توئیتر بلو”، موجود است. بعلاوه، طبق اعلام صفحه پشتیبانی توئیتر، کاربران تنها می‌توانند توییت‌های اصلی و “کوت توییت” (اظهارنظر انجام شده برای یک توییت) را ویرایش کنند. بسیاری از انواع توییت‌ها مانند رشته توییت، پاسخها، ری توییت، توییت پین شده، توییت‌های سوپر فلو و توییت‌های نوشته شده با استفاده از اپلیکیشن‌های دیگر، قابل ویرایش نیستند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ، بر اساس گزارش وب سایت انگجت، البته این تازه شروع است. رویکرد توئیتر در قبال دکمه ویرایش، از این نظر که تلاش می‌کند تا حد ممکن، شفافیت را حفظ کند، منطقی به نظر می‌رسد. اگر توئیتر دکمه ویرایش را برای همه قابل دسترس کند، کاربران می‌توانند اشتباهات املایی را اصلاح کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید