طلا فروشی
معاون وزیر صمت:

مجوز‌ خرید و فروش اینترنتی طلا بزودی اخذ می‌شود

مقاومت اتحادیه‌های طلا در گذشته در خرید و فروش این کالا در بستر اینترنت، نوعی انحصارطلبی صنفی بوده است

اردیبهشت آنلاین: معاون وزیر صمت گفت: با اتحادیه‌های مربوطه برنامه‌ریزی‌هایی را انجام دادیم که به زودی مجوز‌های لازم در حوزه خرید و فروش طلا در بستر اینترنتی فراهم شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ، علیرضا شاه‌میرزایی در مورد اعلام ممنوعیت فروش طلا در بستر اینترنت، گفت: اینکه کسانی دلایلی را پیرامون منع خرید و فروش طلا در بستر اینترنت مطرح می‌کنند باید مورد بررسی قرار گیرد و ظاهر و باطن این مباحث سنجیده شود. ظاهر این است که نگران هستند پول مردم از دست برود، ولی باطن ممکن است مسئله دیگری باشد.

او گفت: اینکه کسب و کار‌هایی پول مردم را دریافت کردند، اما طلا ندادند دلیل نمی‌شود که فروش طلا را در بستر اینترنت لغو کنیم. بلکه راه حل آن، استفاده از رکن ضامن است.

به گفته معاون تجارت و خدمات وزیر صمت، اگر تضامینی از طریق نهاد‌های مالی مانند بیمه، بانک و سایر نهاد‌های مالی ایجاد شود، اعتماد ما به بستر‌های اینترنتی در حوزه فروش طلا فراهم می‌شود.

شاه‌میرزایی گفت: فروش طلا در بستر اینترنت در همه جای دنیا مرسوم است، کسانی هستند که می‌گویند طلا را از اینترنت خریداری نکنید، اما خودشان در شبکه‌های اجتماعی بدون مجوز فعالیت و خالی فروشی می‌کنند؛ بنابراین بنده معتقدم به جای فروش طلا در شبکه‌های اجتماعی غیرمجوزدار، در بستر سایت‌های اینترنتی مجوز دار این خرید و فروش انجام شود.

او تاکید کرد: با اتحادیه‌های مربوطه برنامه‌ریزی‌هایی را انجام دادیم که به زودی مجوز‌های لازم در حوزه خرید و فروش طلا در بستر اینترنتی فراهم شود.

معاون تجارت و خدمات وزیر صمت با بیان اینکه بانک‌ها از خرید و فروش طلا منع شده‌اند و نه از تضمین آن، گفت: نهاد‌های مالی نظیر بانک باید در بحث تضمین کمک کننده سایت‌های اینترنتی مجوز دار باشند. در مقابل از همین اوراق طلا، برای توثیق مورد نیاز بانک‌ها نیز می‌توان استفاده کرد.

شاه‌میرزایی گفت: مقاومت اتحادیه‌های طلا در گذشته در خرید و فروش این کالا در بستر اینترنت، نوعی انحصارطلبی صنفی بوده است. اتحادیه‌های طلا و اتحادیه کسب و کار مجازی در حوزه مجوزدهی فروش طلا در بستر اینترنت کوتاهی کردند و این رویه با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در دولت سیزدهم به زودی اصلاح خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید