پیش بینی مصرف برق در تابستان

اردیبهشت آنلاین: مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: با ورود به فصل تابستان و استفاده از وسایل سرمایشی مصرف برق تا ۴۰ درصد افزایش پیدا می کند.

به گزارش روابط عمومی مصطفی رجبی مشهدی در گفت وگو با رادیو گفتگو، در رابطه با طرح ملی کاهش مصرف انرژی الکتریکی مصاحبه کرد.
رجبی مشهدی با اشاره به افزایش مصرف برق در ماه های گرم سال گفت: با ورود به فصل تابستان و استفاده از وسایل سرمایشی مصرف برق تا ۴۰ درصد افزایش پیدا می کند.
وی افزود: یکی از راه حل ها برای کاهش مصرف برق، ساخت نیروگاه برای تأمین همین وسایل سرمایشی است که البته به سرمایه گذاری بسیار سنگینی نیاز دارد.
سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه هر یک از بخش ها در این رابطه مسئولیتی دارند اظهارکرد: بخش حاکمیت باید در تعیین قیمت برق و تعیین استانداردهای لازم اقدام کند، سازندگان تجهیزات برقی باید به تولید کالاهای باکیفیت تری که انرژی الکتریکی کمتری مصرف کنند پرداخته و در حلقه آخر نیز مصرف کننده باید نحوه استفاده درست از وسایل برقی را در دستور کار خود قرار دهد.
رجبی مشهدی اظهارکرد: قیمت وسایل برقی با برچسب انرژی بهتر و مصرف کمتر، بالاتر است اما وقتی سالهای سال از آن استفاده می کنیم می تواند هزینه های صورت حساب برق ما را کاهش دهد و این یک سرمایه گذاری محسوب می شود.
وی افزود: اگر سازمان استاندارد و وزارت صمت برای اعطای مجوزهای لازم، کارخانه های تولید وسایل برقی را ملزم به برچسب انرژی بالاتر کنند خیلی کمک کننده خواهدبود و حتی از قاچاق کالا نیز جلوگیری می کند.
مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران، درمورد اینکه افزایش مصرف برق چگونه منجر به افزایش صورت حساب مشترکین می شود؟ توضیح داد: اگر مصرف برق بیش از الگوی تعیین شده در هر منطقه باشد هزینه های تامین برق به صورت پلکانی افزایش پیدا می کند که قطعاً برای مصرف کننده جذابیت ندارد و به همین دلیل توصیه می کنیم مراقبت های اولیه را در خرید وسایل برقی داشته باشید و در نحوه استفاده و تنظیم دما نیز دقت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرام دنبال کنید