رجبی مشهدی

برق بانک‌های ملی و تجارت قطع شد

مسئولین بانک‌های ملی ایران و تجارت که تاکنون دوبار برقشان قطع شده به توصیه ها‌ی شرکت‌های توزیع نیروی برق عمل کنند

اردیبهشت آنلاین ـ سخنگوی صنعت برق گفت: از ابتدای تیرماه فهرست دستگاه‌های اجرایی و نهاد‌های عمومی و غیردولتی که مصوبات کاهش مصرف را نادیده می‌گیرند منتشر خواهد شد.

به گزارشاردیبهشت آنلاین به نقل از روابط عمومی مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران؛ مصطفی رجبی مشهدی مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران گفت: امسال وزارت نیرو با هدف تامین برق پایدار برای کلیه مشترکان برنامه ۱۴۰ اقدام عملیاتی که شامل طرح‌های مدیریت مصرف متنوع برای بخش‌های مختلف می‌باشد را طراحی کرده که در دست اجراست.
سخنگوی صنعت برق با تاکید بر اینکه طرح کاهش ۱۰۰۰ مگاواتی مصرف برق در ساعات اوج مصرف در بخش اداری و عمومی از ۱۵ خرداد با جدیت در حال اجراست و تا ۱۵ شهریور هم ادامه دارد گفت: برای کاهش ۱۰۰۰ مگاوات برق نیاز بود سه نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی احداث شود که با این مقدار کاهش، برق این سه نیروگاه در اختیار دیگر بخش‌ها از جمله بخش تولیدی کشور قرار خواهد گرفت.
مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران افزود: خوشبختانه همکاری بسیار خوبی از سمت دستگاه‌های اجرایی و نهاد‌های غیردولتی، عمومی، بانک‌ها و شهرداری‌ها با وزارت نیرو صورت گرفته است.
رجبی مشهدی تصریح کرد: تعداد محدودی از این نهاد‌ها تذکرات شرکت‌های توزیع نیروی برق را نادیده گرفتند و ما در نهایت مجبور به قطع برق برخی ادارات در دونوبت شدیم؛ و درنهایت از ابتدای تیرماه فهرست دستگاه‌های اجرایی و نهاد‌های عمومی و غیر دولتی که مصوبات کاهش مصرف را اجرایی نکردند به صورت عمومی منتشر خواهیم کرد.
سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه کلیه نهاد‌ها و ادارات دولتی موظفند در ساعت اداری با کاهش ۳۰ درصدی مصرف برق و پس از پایان ساعت کار با کاهش ۶۰ درصدی مصرف برق خود نسبت به ساعت فعالیت اداری مصرف برقشان را کاهش دهند گفت: استفاده از مولد‌های اضطراری یکی از راه‌های صرفه جویی در مصرف انرژی ادارات است.
سخنگوی صنعت برق در پایان از مسئولین بانک‌های ملی ایران و تجارت که با نادیده گرفتن تذکرات و هشدار‌های شرکت توزیع نیروی برق مصوبات کاهش مصرف بخش اداری را اجرایی نکردند و تاکنون دوبار برقشان قطع شده درخواست کرد به توصیه ها‌ی شرکت‌های توزیع نیروی برق عمل کنند و این امکان را فراهم نمایند که وزارت نیرو از محل این کاهش مصرف برق بیشتری به بخش‌های تولیدی کشور تحویل دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید