واکسن آبله میمون

تزریق واکسن آبله میمون در فرانسه

اردیبهشت آنلاین: اداره بهداشت فرانسه روز سه‌شنبه شروع کارزار واکسیناسیون هدفمند بر ضد آبله میمونی را توصیه کرد.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از رویترز اداره بهداشت فرانسه اعلام کرد که توصیه می‌کند بزرگسالان در معرض خطر که در تماس با بیمار با عفونت تاییدشده آبله میمونی بوده‌اند، باید واکسینه شوند.

این اداره افزود کارکنان بهداشتی که در معرض بیمار آبله میمونی قرار می‌گیرند نیز باید واکسن دریافت کنند.

به گفته این اداره، این راهبرد واکنشی پس از درمعرض‌قرارگیری به ویروس منطقی است، چرا دوره پنهانی برای ویروس آبله میمونی شش تا ۱۶ روز است.

این اداره واکسن‌های نسل سوم آبله میمونی را توصیه کرد و گفت این واکسن‌ها باید در شرایط مطلوب در طول چهار تا حداکثر ۱۴ روز پس از قرار گرفتن در معرض ویروس تزریق شوند.

فرانسه تابه‌حال سه مورد ثابت‌شده آبله میمونی داشته است.

آلمان که تا به حال پنج مورد آبله میمونی ثبت کرده است، روز سه‌شنبه دستور داد ۴۰۰۰۰ دوز واکسن آبله میمونی آماده شود تا در صورت شدیدتر شدن شیوع در آلمان، برای واکسیناسیون افراد در تماس با مبتلایان به آبله میمونی به کار رود.

سازمان جهانی بهداشت روز دوشنبه گفت که این شیوع نیازی به واکسیناسیون جمعی ندارد، زیرا اقداماتی مانند رعایت بهداشت و رفتارهای جنسی ایمن به کنترل انتشار آن کمک خواهد کرد.

سازمان جهانی بهداشت تا به حال بیش از ۲۵۰ مورد تایید شده و مشکوک عفونت‌های آبله میمونی را با انتشار جغرافیایی نامعمول را ثبت کرده است که برای این بیماری که در بخش‌هایی از آفریقای غربی و مرکزی شیوع بوم‌گیری یا آندمیک دارد، اما در بقیه نقاط نادر است، نامعمول شمرده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید