رئیس جمهور

دستور رئیسی درباره جاماندگان از یارانه

رئیس جمهور: به درخواست های معترضان عدم دریافت یارانه ها در کوتاه ترین زمان ممکن و به شکل عادلانه و ضابطه مند، رسیدگی شود

اردیبهشت آنلاین: رئیس جمهور پس از استماع آخرین گزارش ها از نحوه اجرای طرح ملی مردمی سازی و عادلانه کردن یارانه ها از مسئولان مربوطه خواست که به درخواست های معترضان عدم دریافت یارانه ها در کوتاه ترین زمان ممکن و به شکل عادلانه و ضابطه مند، رسیدگی کنند.

به گزارش فارس، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در جلسه ستاد تنظیم بازار که با حضور معاون اول، وزرا و مسئولان دستگاه های ذیربط برگزار شد، پس از استماع گزارش دستگاه های مختلف، نقش مردم را در همراهی با این طرح ملی ستودنی توصیف و از همراهی آنها با نظام و بی توجهی به خواسته های معاندین و دشمنان انقلاب قدردانی کرد.

رئیس جمهور رسیدگی عادلانه و ضابطه مند به درخواست های معترضان به عدم دریافت یارانه را یکی از مهمترین وظایف دستگاه های مسئول خواند و به مسئولان مربوطه دستور داد هر چه سریع تر، جاماندگانی را که استحقاق واقعی دریافت یارانه دارند، شناسایی و یارانه جبرانی برای آنها واریز شود.

رئیسی بر ضرورت وجود شاخص های عادلانه در تعیین دهک ها برای دریافت یا عدم دریافت یارانه ها تاکید کرد و گفت: تمام رسالت و هدف اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها، برقراری عدالت اقتصادی در کشور بوده است، لذا وزارت رفاه، کار و تعاون اجتماعی باید با همکاری سایر دستگاه های مربوطه با شاخص‌های دقیق، استحقاق افراد را احراز نمایند و مراقب باشند در حق کسی اجحاف نشود.

رئیس جمهور با اشاره به کفایت حجم ذخایر کالاهای اساسی در کشور به دستگاه های متولی دستور داد نسبت به مدیریت بهینه توزیع کالا در اقصی نقاط کشور اقدامات لازم را به عمل آورند تا از هرگونه افزایش قیمت بالاتر از قیمت مصوب جلوگیری شود.

رئیسی خاطر نشان کرد: وزرای دولت و همچنین رسانه ها باید ابعاد مختلف اجرای این طرح را که به برقراری عدالت در توزیع یارانه ها و از بین بردن و ریشه کن کردن فقر مطلق در کشور منجر می شود، به خوبی برای مردم تبیین کنند.

رئیس جمهور از وزیر جهادکشاورزی خواست تا با رصد و پایش دقیق بازار نسبت به رفع برخی مشکلات موجود در زمینه کمبودها و نیازهای توزیع اقلام اساسی مورد نیاز مردم به ویژه ۴ قلم کالای اساسی یعنی روغن، لبنیات، مرغ و تخم مرغ تدابیر لازم اتخاذ شود.

در این جلسه که با حضور رییس دفتر رییس جمهور، وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات، رفاه، کار و تامین اجتماعی، دادگستری، بهداشت، صنعت، معدن و تجارت،جهادکشاورزی، اقتصاد، سخنگوی دولت و روسای سازمان برنامه و بودجه و صدا و سیما و بانک مرکزی برگزار شد، معاون اول رئیس جمهور گزارشی از جلسات مستمر ستاد تنظیم بازار در دو روز گذشته ارائه داد و از تلاش های شبانه روزی همه اعضا برای اجرای دقیق این طرح بزرگ ملی قدردانی کرد.

در ادامه این جلسه وزارت صمت گزارشی از بازرسی های انجام شده توسط این وزارتخانه ارائه کرد. همچنین اعضای ستاد تنظیم بازار تصریح کردند که هیچ صنف و اتحادیه ای بدون اعلام قیمت و نظر سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان و تایید ستاد تنظیم بازار اجازه افزایش قیمت کالاهای مرتبط با ۴ قلم کالای اساسی که یارانه های آنها حذف شده است و همچنین سایر اقلام مورد نیاز مردم را ندارد.

وزیر جهاد کشاورزی نیز در این جلسه گزارشی از توزیع مرغ و روغن مورد نیاز فروشگاه های کشور ارائه و تاکید کرد: ازدحام مشاهده شده در برخی فروشگاه ها در روز گذشته برای خرید روغن به دلیل توزیع این کالا با نرخ قدیم در فروشگاه ها بوده است که از امروز فروشگاه های سراسر کشور روغن را با قیمت جدید عرضه خواهند کرد.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی نیز با اشاره به همکاری وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات برای ارسال پیامک به کسانی که یارانه دریافت نکرده اند، گفت: سامانه تلفنی این وزارتخانه آمادگی بررسی و رسیدگی به شکایات مردم را در روزهای گذشته داشته است و پس از ثبت شکایات مردم در سامانه ها و تعیین شاخص های دریافت یارانه، افراد جدید برای دریافت یارانه جبرانی به سازمان هدفمندی یارانه ها معرفی می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید