افزایش ۳۰ درصدی ترافیک با بازگشایی مدارس

پلیس از افزایش ۳۰ درصدی ترافیک پایتخت همزمان با بازگشایی مدارس خبر داد

اردیبهشت آنلاین ـ رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، از افزایش ۳۰ درصدی ترافیک پایتخت همزمان با بازگشایی مدارس خبر داد.

به گزارش صدا و سیما، سردار حمیدی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، با بیان اینکه روز‌های آخر شهریور اوج سفر‌های درون شهری است گفت: بالای ۲۱ میلیون سفر در روز در تهران ثبت شده است و ۴ و نیم میلیون تردد خودرو در تهران داریم، اما با بازگشایی مراکز آموزشی شرایط کاملاً متفاوت می‌شود و در طول روز ۲۵ تا ۳۰ درصد به ترافیک تهران به نسبت ۶ ماهه دوم اضافه می‌شود.
وی با بیان اینکه میانگین تردد خودرو‌ها در تهران در طول سال ۲۶ میلیون تردد است افزود: ۴ هزار و ۵۰۰ مدرسه در تهران داریم که سفر‌های درون شهری آن‌ها با آغاز مهر شروع می‌شود و افزایش بار ترافیکی در ابتدای صبح، را شاهد خواهیم بود.
سردار حمیدی با اشاره به اینکه برای حل این مشکل نمی‌توان راهکار تک نسخه‌ای پیچید گفت: می‌توان بخش زیادی از حمل و نقل شخصی را به حمل و نقل عمومی بیفزاییم تا ترافیک و آلودگی کمتر شود.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه هدف از انسان محوری در طراحی جدید جاده‌ها و معابر این است که در محلات جا برای دوچرخه سواری داشته باشیم افزود: در دو سال گذشته ۵۰۰ کیلومتر مسیر دوچرخه سواری در تهران ایجاد شده است، اما در محلات بچه‌ها را به پیاده روی، دوچرخه سواری و اسکوتر سواری عادت نداده‌ایم تا این گونه به مدرسه بروند.
وی گفت: برای حل معضل ترافیک مخصوصا با بازگشایی مدارس باید پازلی را در نظر بگیریم، هزینه پایین در استفاده از خودرو شخصی و ناکارآمدی و عدم دسترسی به حمل و نقل عمومی باعث می‌شود مردم از خودروی شخصی استفاده کنند حتی اگر این استفاده برای آن‌ها هزینه دار باشد ترجیح می‌دهند با خودروی شخصی تردد کنند.
حمیدی افزود: ما قدرت انتخاب را برای مردم زیاد نکرده‌ایم و مردم را مجبور به استفاده از خودروی شخصی کرده‌ایم. چند روز دیگر مهر آغاز می‌شود و باید بتوانیم این حجم ترافیک را مدیریت کنیم.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، گفت: در دو ماه اخیر اقداماتی برای بازگشایی مدارس انجام شده است و ۵۰۰ اتوبوس اورهال شده تا از ابتدای مهر برای تردد از آن‌ها استفاده شود، همچنین رایگان شدن حمل و نقل عمومی در دو هفته اول مهر برای دانش آموزان یکی دیگر از اقدامات شهرداری تهران برای شروع مدارس بوده است تا با بازگشایی مدارس در ابتدای صبح ترافیک مدیریت شود، اما برای ترافیک ظهر و عصر نیز باید چاره اندیشی شود.
سردار حمیدی درباره شیوه جدید برخورد با خودرو‌های دودزا نیز گفت: قبلاً خودرو‌های دودزا را فک پلاک می‌کردیم، ولی هم اکنون معاینه فنی این خودرو‌ها ملغی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید