تویوتا

فروش جهانی تویوتا افزایش یافت

خودروساز ژاپنی تویوتا موتور جهش ۱۰ درصدی در فروش جهانی ماه می‌را نسبت به سال گذشته گزارش داد

اردیبهشت آنلاین ـ با کاهش مشکل کمبود تامین قطعات برای خودروسازها، فروش جهانی تویوتا در ماه گذشته میلادی افزایش پیدا کرده است.
خودروساز ژاپنی تویوتا موتور جهش ۱۰ درصدی در فروش جهانی ماه می‌را نسبت به سال گذشته گزارش داد و از رشد در بازار داخل این کشور و سایر بازار‌های کلیدی خبر می‌دهد که ناشی از بهبود عرضه چیپست‌ها و سایر قطعات بوده است.

این شرکت در ماه گذشته ۸۳۸،۴۷۸ وسیله نقلیه در سراسر جهان فروخت که شامل شرکت خودروسازی لوکس ساز آن یعنی لکسوس می‌شود و در مقایسه با ۷۶۱،۴۶۶ وسیله نقلیه در ماه مه ۲۰۲۲ افزایش یافته است. درسال ۲۰۲۲ فروش این خودروسازی به دلیل همه گیر شدن بیماری و تحت تاثیر قرار گرفتن عرضه قطعات، کاهش یافته بود.

در ژاپن، فروش تویوتا با جهش ۳۵.۱ درصدی به ۱۱۶۹۵۴ دستگاه در ماه می‌رسید که از رشد ۲۱.۵ درصدی سالانه در ماه آوریل پیشی گرفت.

فروش جهانی خودرو‌های هیبریدی با رشد ۲۵.۸ درصدی نسبت به سال قبل به ۲۶۱۱۴۷ دستگاه رسید که تنها کمتر از یک سوم کل خودرو‌های فروخته شده در ماه گذشته میلادی در سراسر جهان را تشکیل می‌دهد.

در ماه مه، این خودروساز ۹۹۲۳ خودروی برقی باتری دار در سراسر جهان با احتساب خودرو‌های برند لکسوس فروخت که تعداد کل خودرو‌های الکتریکی فروخته شده در پنج ماه اول سال ۲۰۲۳ را به ۳۵۹۸۰ دستگاه رساند.

فروش در بازار چین در ماه می ۹.۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت و به ۱۶۲۳۸۱ دستگاه رسید که تا حد زیادی مطابق با فروش ۱۶۲۵۵۴ دستگاهی این شرکت در ماه آوریل در این کشور بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید