شمش طلا

قیمت طلا به پایین ترین حد خود رسید

طلا نزدیک به پایین‌ترین سطح چهار ماهه خود باقی ماند

اردیبهشت آنلاین ـ طلا نزدیک به پایین‌ترین سطح چهار ماهه خود باقی ماند در حالی که معامله گران در انتظار ارقام کلیدی تورم در ایالات متحده بودند.
بهای هر اونس طلای تا ساعت ۱۰ و ۷ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۳.۱ درصد کاهش به ۱۹۰۵ دلار رسید و طلای آمریکا نیز با ۰.۱۶ درصد کاهش به ۱۹۰۶ دلار رسید.

برایان لان، مدیرعامل GoldSilver Central در سنگاپور گفت: دلار قوی‌تر، همراه با احتمال پایین رکود، بر طلا تاثیر گذاشته است. شاخص دلار در جلسه قبل نزدیک به بالاترین حد خود در دو هفته گذشته ثابت بود و طلا را برای دارندگان سایر ارز‌ها گران کرد.

داده‌های هفته گذشته اقتصاد انعطاف‌پذیر ایالات‌متحده را نشان داد که برخی از نگرانی‌های مربوط به رکود قریب‌الوقوع را کاهش داد، اما انتظارات فدرال‌رزرو را تقویت کرد که همچنان جنگ‌طلب بماند. طلا در مواقع عدم اطمینان اقتصادی یا مالی افزایش می‌یابد، اما نرخ بهره بالاتر جذابیت طلای بدون بازده را کاهش می‌دهد. جروم پاول، رئیس فدرال رزرو اعلام کرد که بانک مرکزی احتمالاً تا پایان سال حداقل دو بار دیگر نرخ بهره را افزایش خواهد داد.

بر اساس ابزار Fedwatch CME، اکنون سرمایه‌گذاران با احتمال ۸۷ درصدی برای افزایش ۲۵ واحدی در ماه جولای مواجه هستند. طلا همچنین در مسیر اولین سقوط سه ماهه خود قرار داشت که تاکنون ۳.۱ درصد کاهش داشته است. بانک مرکزی در سال جاری نرخ بهره را ۲۵ واحد افزایش داده و در ژوئن متوقف شده است.

بازدهی شاخص خزانه‌داری نسبت به بالاترین سطح سه ماهه خود در روز پنجشنبه کاهش یافت. افزایش بازدهی خزانه‌داری با افزایش هزینه فرصت نگهداری طلا، جذابیت طلا را کاهش می‌دهد.

فعالان بازار منتظر داده‌های مربوط به هزینه‌های مصرف شخصی برای ماه مه هستند و انتظار می‌رود که این شاخص ۴.۷ درصد بر اساس سالانه باشد که بسیار بالاتر از هدف ۲ درصدی فدرال رزرو است.

بر اساس گزارش رویترز، لان افزود: با این حال، طلا می‌تواند در بلندمدت عملکرد خوبی داشته باشد، زیرا ما تقریباً در پایان افزایش نرخ بهره فدرال رزرو هستیم که از قیمت طلا حمایت می‌کند و فکر نمی‌کنیم با وجود افزایش ارزش سهام، اقتصاد همچنان قوی باشد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۲ درصد افزایش به ۲۲.۵۹ دلار، پلاتین ۰.۷ درصد افزایش یافت و به ۹۰۰ دلار و ۲۲ سنت رسید، در حالی که پالادیوم ۰.۸ درصد افزایش یافت و به ۱۲۳۹ دلار رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید