پرچم اروپا

اروپا: باید مذاکره با ایران ادامه داشته باشد

در اتحادیه اروپا اجماع بر این است که باید مذاکرات و تماسها با ایران ادامه داشته باشد

اردیبهشت آنلاین: سخنگوی اتحادیه اروپا شامگاه امروز پنجشنبه گفت که در این اتحادیه، اجماع بر این است که باید مذاکرات و تماسها با ایران ادامه داشته باشد.

به گزارش فارس،پیتر استانو، سخنگوی اتحادیه اروپا ضمن ادعاهای تکراری علیه جمهوری اسلامی ایران، مدعی شد که تهران، «با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، همکاری کامل داشته باشد.

استانو به شبکه خبری الجزیره گفت: در اتحادیه اروپا اجماع بر این است که باید مذاکرات و تماسها با ایران ادامه داشته باشد.

وی در عین حال ادعا کرد که در حال حاضر، ایران باید «تعامل شفافی» با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی داشته باشد.

سازمان انرژی اتمی ایران نیز امروز اعلام کرد که «رافائل گروسی»، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در رأس هیأتی بلندپایه از آژانس، بعدازظهر فردا (جمعه) ۱۲ اسفندماه به تهران سفر خواهد کرد.

در این اطلاعیه آمده است: رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در پاسخ به دعوت محمد اسلامی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران به تهران سفر می‌کند. مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در این سفر ۲ روزه علاوه بر مذاکره با اسلامی با دیگر مقامات عالی‌رتبه جمهوری اسلامی ایران نیز دیدار و ملاقات خواهد کرد.

براساس اعلام سازمان انرژی اتمی، مدیر کل آژانس پس از انجام دیدارها و مذاکرات با مقامات جمهوری اسلامی ایران، بعدازظهر روز شنبه ۱۳ اسفندماه، تهران را به مقصد وین ترک خواهد کرد.

در همین ارتباط، جوزپ بورل نماینده ارشد اتحادیه اروپا در مذاکرات وین برای رفع تحریم‌ها، چندی پیش از ادامه تلاش‌ها برای احیای توافق هسته‌ای برجام خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید