ورود موتورسیکلت های برقی «توسن» به ناوگان شرکت پست

مراسم رونمایی از ناوگان موتوری برقی موزعین شرکت پست صبح امروز در تهران برگزار شد

اردیبهشت آنلاین: مراسم رونمایی از ناوگان موتوری برقی موزعین شرکت پست صبح امروز با حضور رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، شهردار تهران، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و مدیرعامل شرکت ملی پست برگزار شد.

در این مراسم علی سلاجقه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست بر شکل گیری چرخه حمل و نقل پاک با بهره گیری شبکه پستی کشور از این محصول تاکید کرد.
وی با تاکید بر کاهش کربن و لزوم استفاده از سوخت پاک گفت: «منابع پاکی همچون انرژی خورشیدی و باد در کشور ما وجود دارد اما متاسفانه از آن‌ها به‌خوبی استفاده نمی‌شود.
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: باید استفاده از خودروی پاک، اتوبوس و موتورسیکلت‌هایی که میزان آلایندگی‌شان چند برابر کمتر از دیگر وسایل نقلیه است، توسعه یابد.

تولید موتورهای برقی هوشمند با کیفیت بسیار مناسب

در ادامه عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر نقش پست در بهره‌وری سبز و کاهش آلاینده های زیست محیطی گفت:  برنامه‌ریزی برای استفاده از ناوگان حمل و نقل برقی در سطح کشور باهدف هماهنگی با استانداردهای خدمات سبز بسیار مهم و اقدام قابل توجهی است.
وی با اشاره به ورود موتورهای برقی به ناوگان شبکه پستی کشور، این حرکت را آغاز یک راه جدید برشمرد و عنوان داشت: جوانان ما در شرکت های دانش بنیان در حدود یک دهه زمان برای تولید موتورهای برقی هوشمند با کیفیت بسیار مناسب صرف کرده اند که امروز شاهد به ثمر نشستن این تلاش ها هستیم.

زارع پور با اشاره به نقش وزارت ارتباطات در الکترونیکی کردن خدمات و استفاده حداکثری از فناوری افزود: بی تردید هوشمندسازی خدمات، نقش مهمی در کاهش سفرها و آلودگی هوا دارد.

وی استفاده از فناوری اطلاعات در ابعاد مختلف زندگی مردم را اولویتی مهم برشمرد و گفت: «با تشکیل کار گروه اقتصاد دیجیتال و با هوشمندسازی تمام بخش های کشور در ایجاد رضایت‌مندی و کاهش مشکلات مردم در حوزه آلودگی هوا اقدامات موثری به ثمر خواهد رسید.»

وی ضمن قدردانی از شهرداری تهران، سازمان محیط زیست و سازمان اوقاف و امور خیریه برای مشارکت در این طرح، اظهار امیدواری کرد: با توسعه ناوگان حمل و نقل برقی در کل کشور به سمت پست هوشمند سبز حرکت کنیم.

صرفه جویی در مصرف سوحت با استفاده از موتورسیکلت های برقی

علیرضا زاکانی شهردار تهران نیز در این مراسم با اشاره به مدیریت مشارکتی در این دوره از مدیریت شهری، اظهار کرد: ما بنا داریم از این ظرفیت به نحو مطلوب استفاده کنیم به همین جهت شاهد مشارکت و همکاری شرکت پست، سازمان محیط زیست، مجموعه اوقاف و سیستم‌ بانکی از جمله بانک رسالت و مهر ایرانیان هستیم.
زاکانی با اشاره به مزیت‌های موتورسیکلت‌های برقی تصریح کرد: این موتورسیکلت‌ها علاوه بر کاهش آلایندگی در مصرف سوخت نیز بسیار تاثیرگذار خواهند بود و می‌توانند معضل آلودگی را در شهرها و به‌ویژه در کلانشهرها رفع کنند.
شهردار تهران با بیان اینکه در روز هوای پاک شاهد شروع و همکاری عملی سازمان‌های مختلف هستیم که با شروع به کار ۱۰۰ موتورسیکلت برقی این همکاری آغاز می‌شود، گفت: این تفاهم‌نامه بین شهرداری، شرکت ملی پست، وزارت ارتباطات و سازمان محیط زیست است که ما قابلیت آن را داریم تا بیش از ۷۰۰ دستگاه موتورسیکلت برقی را وارد ناوگان پست کنیم.
زاکانی با بیان اینکه هر موتورسیکلت کاربراتوری به اندازه ۱۰ موتورسیکلت انژکتوری آلایندگی دارد و آلایندگی آن به اندازه ۱۳ ماشین یورو۵ است، گفت: «عملا در تهران ما با وسایلی روبرو هستیم که آلاینده زا هستند.»
شهردار تهران با اشاره به حجم تردد موتورسیکلت‌ها در تهران گفت: اگر امکاناتی فراهم شود که از موتورسیکلت برقی استفاده کنیم، عملا صرفه جویی زیادی در مصرف سوخت می‌شود و همچنین در حوزه آلایندگی شرایط‌مان بسیار بهتر می‌شود.

باید بتوانیم رویکرد وقف را تغییر بدهیم

حجت‌الاسلام مهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه نیز با اشاره به اهمیت موضوع وقف در کشور تصریح کرد: باید بتوانیم رویکرد وقف را تغییر بدهیم و حضور بنده در این مراسم نیز به این جهت است.
وی با اشاره با تاکید بر حمایت از تولیدات شرکت‌های دانش‌بنیان، گفت: سازمان اوقاف با حمایت از تولیدکنندگان موتورسیکلت‌های برقی گام مهمی را در راستای کاهش آلودگی هوا برخواهد داشت.
خاموشی با بیان اینکه باید بتوانیم پست‌های شارژ را در شهر تهران تعبیه کنیم، گفت: حمایت سازمان اوقاف در تهیه و شارژ باطری می‌تواند کمک شایانی را به تولیدکنندگان داشته باشد.
وی خاطر نشان کرد: «در خواست ما این است که از محصولات تولیدکنندگان داخلی استفاده لازم شود تا بتوانند گام‌های محکمی را در ارتقای کیفیت تولیدات خود بردارند.

گام عملی شرکت پست برای تحقق هوای پاک

محمود لیائی، مدیرعامل شرکت ملی پست نیز در مراسم رونمایی از ناوگان موتوری برقی موزعین پستی کشور با اشاره به ورود یکصد دستگاه موتورسیکلت برقی به ناوگان شبکه پستی، افزود: در تفاهم نامه ای که با شهرداری تهران امضا شده است قرار است 700 دستگاه دیگر از این وسیله نقلیه وارد این مجموعه شود.
لیائی با بیان اینکه در تهران 1250 موتور سوار داریم، اضافه کرد: «پس از پیاده‌سازی موفق این طرح با برنامه‌ریزی های صورت گرفته تمام موتور سیکلت های بنزینی با این محصول جایگزین می شود.»
مدیرعامل شرکت ملی پست با اشاره به نقش مهم پست در حفاظت از محیط زیست، گفت: هر نامه رسان از حدود 200 سفر شهری جلوگیری می کند و این تعداد می تواند روزانه بالغ بر ۳۰۰ هزار سفر را کاهش دهد.
رئیس هیئت مدیره شرکت ملی پست با تاکید بر لزوم نهادینه سازی فرهنگ استفاده از خدمات پستی در راستای توجه به محیط زیست افزود: یکی از وظایف اصلی ما در این راستا به روز رسانی ناوگان حمل و نقل و استفاده از وسائط غیر آلاینده در رهسپاری و توزیع و افزایش آگاهی در افزایش سرانه مرسولات پستی است.»
وی همچنین از نوسازی ناوگان ماشین‌های برقی خبر داد و گفت: امیدواریم با توجه به بودجه مناسبی که در نظر گرفته شده بتوانیم این ظرفیت را اضافه کنیم.

معرفی شرکت فن گستران خودروی توسن

در ادامه محمد امین رحیمی نائب رئیس هیات مدیره شرکت فن گستران خودروی توسن ، سازنده موتور سیکلت های برقی اعلام کرد: این شرکت  مجموعه‌ای است دانش‌بنیان ذیل هلدینگ پیشران‌ الکتریک‌ شریف که توسط مجموعه‌ای از فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف ایجاد شده است. به گفته وی این مرکز فعالیت خود را از سال ۱۳۸۵ با موضوع طراحی خودرو‌های الکتریکی آغاز و از سال ۱۳۸۹ بر روی موتور‌سیکلت‌های‌ برقی متمرکز شده است.

وی افزود: این مجموعه در بخش‌های مختلف مدیریت برق مکانیک و طراحی‌صنعتی از توان فارغ التحصیلان دانشگاه های برتر داخلی و خارجی استفاده نموده و تجربه و علاقه این افراد باعث متمایز‌ بودن و حرکت رو به جلو گردیده است.

محمد امین رحیمی  اظهارداشت: این شرکت با اتکا به توانمندی‌ طراحی و مهندسی‌داخلی توانسته فرایند تولید محصول از طراحی اولیه تا تولید‌انبوه محصولات‌نهایی را به ثمر برساند. قطعات‌ تکنولوژیک این محصول شامل موتور ، باتری ، قطعات‌الکترونیک و سیستم‌ هوشمند ذیل هلدینگ پیشران طراحی و تولید شده اند.

نائب رئیس هیات مدیره شرکت فن گستران خودروی توسن تاکید کرد: ماموریت ما ارائه محصولاتی به روز ، هوشمند ، نوآورانه ، باکیفیت ، قدرتمند ، ایمن ، قابل رقابت با محصولات اروپایی و با قابلیت صادراتی است و تلاش خود را بر آن نهاده که با احترام به سلایق مشتریان سبدی از محصولات متنوع برای هر نوع کاربری و با قابلیت های و آپشن های متنوع ارائه نماید.

وی افزود: این مجموعه سالانه سرمایه گذاری کلانی به منظور تحقیق و توسعه محصولات و قطعات جدید نموده تا محصولاتی شایسته و متناسب با نیاز مردم ارائه نماید.

محمد امین رحیمی در پایان تاکید کرد: امید است با استفاده روز افزون از وسایل نقلیه الکتریکی شاهد کاهش آلودگی هوا و ارتقای سلامتی مردم عزیزمان ایران باشیم.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید