بورس تهران

کاهش 1156 واحدی شاخص بورس تهران

معامله‌گران امروز بیش از 3.9 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 192 هزار معامله و به ارزش 134 هزار میلیارد تومان داد و ستد کردند.

اردیبهشت آنلاین: شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با کاهش 1156 واحد همراه شد.

به گزارش فارس،‌ شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند نوسانی قرار گرفت، ابتدا رشد و سپس افت کرد، به گونه‌ای که در پایان معاملات با کاهش 1156 واحد به رقم یک میلیون و 303 هزار و 926 واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هموزن با کاهش 319 واحد به رقم 375 هزار و 700 واحد رسید.ارزش بازار در بورس تهران به 4 میلیون و 898 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از 3.7 میلیارد سهام در قالب 206 هزار نوبت معامله و به ارزش 1806 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی 0.9 درصد کاهش یافتند. این دو شاخص با معیار هموزن نیز 0.9 درصد کاهش یافتند شاخص آزاد شناور 0.12 درصد رشد کرد شاخص بازار اول بورس 0.6 درصد افزایش یافت.شاخص بازار دوم بورس 0.26 درصد کاهش یافت.

امروز نمادهای پالایش نفت اصفهان، الایش نفت تهران، پالایش نفت بندرعباس بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشتند و نمادهای هلدینگ معدنی خاورمیانه، بانک پاسارگاد و ملی مس به ترتیب بیشترین اثر کاهشی در شاخص بور سرا داشته‌اند.

در فرابورس ایران هم امروز شاخص کل با 52 واحد کاهش به رقم 17 هزار و 771 واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران 966 هزار میلیارد تومان شد.

ارزش بازار پایه فرابورس 332 هزار میلیارد تومان شد. معامله‌گران امروز بیش از 3.9 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 192 هزار معامله و به ارزش 134 هزار میلیارد تومان داد و ستد کردند.

البته لازم به یادآوری است امروز دوشنبه که عملیات بازار باز در شبکه بانکی برای خرید و فروش اوراق بدهی بانک مرکزی انجام می‌شود، امروز بیش از 1.4 میلیارد اوراق بانک مرکزی در قالب 218 نوبت معامله و به ارزش 132 هزار میلیارد تومان در شبکه بانکی معامله شد که فقط ارقام این معاملات در فرابورس درج می‌شود، وگرنه در خود فرابورس بیش از 2.2 میلیارد سهام در قالب 177 هزار نوبت معامله و به ارزش 892 میلیارد تومان داد و ستد شد.

اوراق مالی اسلامی هم به میزان 5.1 میلیون ورقه معامله در قالب 1788 نوبت معامله و به ارزش 348 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نماد پتروشیمی زاگرس، پالایش نفت لاوان، پتروشیمی شیراز، جهان فولاد سیرجان بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند و نمادهای بیمه پاسارگاد، آریاساسول و سنگ‌آهن گهرزمین بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

به گزارش فارس، بازار سرمایه گرچه از ارزندگی برخوردار شده، اما عدم اعتماد سرمایه‌گذاران باعث کاهش معاملات بازار شده و حتی برخی از صندوق‌ها و بازارگردانان به سمت خرید اوراق با درآمد ثابت رفته و سهام خود را فروخته‌اند.

به هر حال با برگشت اعتماد به بازار سرمایه‌گذاری‌ها از بازدهی خوبی برخوردار می‌شود اما برای کسانی که در یک چشم‌انداز بلندمدت سرمایه‌گذاری می‌کنند، بازار ارزنده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید