ایفون 14 پرو مکس

باگ عجیب و دردسرساز آیفون ۱۴

وال‌استریت ژورنال : اورژانس شهرستان وارن از زمان عرضه‌ی رسمی آیفون ۱۴، ۶ تماس اورژانسی تصادف دریافت کرده است؛ درحالی‌که در تمامی موارد،‌ فرد در شهربازی حضور داشته است

اردیبهشت آنلاین: درحالی که یکی از دستاوردهای بزرگ آیفون ۱۴ ارتباط اضطراری برای نجات جان صاحبش در تصادفات است و تماس خودکار با اورژانس، حالا این نقطه قوت با اشتباه در شناسایی خطر واقعی به یک باگ بدل شده است.

به گزارش گجت نیوز ، آیفون‌های شماری از افراد به‌اشتباه تشخیص داده‌اند که آن‌ها تصادف کرده‌اند؛ اما حقیقت چیز دیگری بوده است. یکی از روزنامه‌نگاران وال‌استریت ژورنال در توییتی نمونه‌ای از تماس‌هایی را منتشر کرده است که آیفون به‌صورت خودکار با اورژانس و پلیس می‌گیرد. گفته می‌شود دارنده‌ی آیفونی که این تماس را گرفته، در شهربازی شهر وارن ایالت اوهایو روی ترن هوایی بوده است. هنگام پخش پیغام صوتی آیفون، می‌توانید صدای جیغ افراد حاضر در ترن هوایی را بشنوید.

قابلیت تشخیص تصادف افزون‌بر حسگرهای شتاب‌سنج جدید، به سایر حسگرهای به‌کاررفته در آیفون اتکا می‌کند. حسگر بارومتر در آیفون‌های نسل جدید می‌تواند تغییرات فشار کابین خودرو را نیز تشخیص دهد و GPS دقت بیشتری از نسل قبل دارد و میکروفون می‌تواند صداهای شدیدی را شناسایی کند که درنتیجه‌ی تصادف ایجاد می‌شوند.

ماه گذشته‌ی میلادی فردی سراغ بررسی قابلیت تشخیص تصادف آیفون رفت و درنهایت متوجه شد که این قابلیت به‌طورکامل قابل‌اتکا نیست. سیستم Crash Detection چند روز پیش جزئیات تصادفی مرگ‌بار را در ایالت نبراسکا برای اورژانس ارسال کرد و از این حیث قابلیت مهمی محسوب می‌شود؛ اما همچنان نقص‌هایی دارد.

وال‌استریت ژورنال می‌گوید اورژانس شهرستان وارن از زمان عرضه‌ی رسمی آیفون ۱۴ به بازار، ۶ تماس اورژانسی از طرف قابلیت تشخیص تصادف دریافت کرده است؛ درحالی‌که در تمامی موارد،‌ فرد در شهربازی حضور داشته است. این رسانه ادعا می‌کند کاربران دیگری در سایر نقاط آمریکا با مشکل مشابهی مواجه شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید