خاندوزی

کارمزد وام‌های ۱۰ میلیونی دو بانک صفر می‌شود

طبق هماهنگی که بین بانک قرض الحسنه مهر ایران و بانک قرض الحسنه رسالت انجام شده است، برای وام های خرد قرض الحسنه ۱۰ میلیون تومانی و کمتر از آن، کارمزد چهار درصد ر ا به صفر خواهیم رساند

اردیبهشت آنلاین: وزیر اقتصاد و دارایی گفت: برای نخستین بار در کشور طبق هماهنگی که بین بانک قرض الحسنه مهر ایران و بانک قرض الحسنه رسالت انجام شده است، برای وام های خرد قرض الحسنه ۱۰ میلیون تومانی و کمتر از آن، کارمزد چهار درصد ر ا به صفر خواهیم رساند.

به گزارش ایرنا، سید احسان خاندوزی در حاشیه نشست مدیران صندوق های قرض الحسنه منطقه ترشیز افزود: این اقدام ظرف یک و ۲ ماه آینده انجام خواهد شد، بر این اساس برای اولین بار مردم بدون کارمزد وام های با مبالغ پایین را دریافت خواهند کرد.

وی بیان کرد: با توجه به قدمت و فراگیری خوب قرض الحسنه منطقه ترشیز به عنوان یکی از طرفیتهای خوب تامین مالی کشور، وظیفه ما در دولت تشویق و تسهیل عملکرد این حوزه می باشد و شرایط نباید به سمتی پیش رود که با موانع و چالش های متعدد این حوزه روبرو شویم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: با توجه به رویکرد دولت در تحول صنعت، ما هم افزایش سهم صندوق های قرض الحسنه و بانکهای قرض الحسنه در تامین مالی خرد مردم را در دستور کار داریم.

خاندوزی در ادامه افزود: در این راستا و در گام اول ۲ برابر شدن سرمایه بانک های قرض الحسنه در سال جاری رخ داد و همچنین دستورالعمل ساماندهی صندوق های قرض الحسنه در شورای پول و اعتبار به تصویب رسید.

وی با اعلام این خبر که برای اولین بار دستگاههای دولتی و اجرایی مجاب شدند حسابهای پرداخت حقوق کارکنان خودشان را در بخش شبکه قرض الحسنه کشور متمرکز کنند، تصریح کرد: این اجازه به افزایش رسوب و قدرت وام دهی بانکهای قرض الحسنه در کشور کمک شایانی می کند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: مجموعه این اقدامات در کنار تلاشهایی که توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران صورت می گیرد؛ به این امر کمک خواهد کرد تا سال ۱۴۰۱ به جهت افزایش سهم شبکه تامین مالی قرض الحسنه شاهد یک جهش نسبت به گذشته باشیم.

خاندوزی در ادامه گفت: به رغم سقف ۲ درصدی افزایش ترازنامه بانک های کشور، بانک مرکزی با نگاه حمایتی سقف بانکهای قرض الحسنه را ۵ درصد یعنی ۲.۵ برابر بیشتر از سایر بانکها مقرر کرده است که این امکان را می دهد بانک ها و صندوق های قرض الحسنه غیر بانکی کشور امسال با موانع کمتر و سرعت بیشتر به فعالیت تامین مالی که مورد نیاز و خواست مردم است، در شرایط تورمی و فشار اقتصادی عمل کنند.

احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی دیروز به مشهد و خراسان رضوی سفر کرد، شرکت در اجلاس مدیران مالیاتی کشور و همچنین سفر به کوهسرخ و کاشمر از برنامه های وزیر اقتصاد در سفر به ای استان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید