کنکور

کنکور ۱۴۰۲ بدون تغییر

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور تأکید کرد: کلیات برگزاری آزمون سراسری در سال 1402 تغییری نخواهد داشت

اردیبهشت آنلاین: رئیس سازمان سنجش با اشاره به اینکه کنکور ۱۴۰۲ بر اساس مقررات کنکور سال گذشته برگزار می‌شود، از اعلام تاریخ دقیق کنکور سال آینده پس از نشست شورای سنجش و پذیرش خبر داد.
به گزارش تسنیم؛ عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش با بیان اینکه آزمون سراسری سال 1402 بر اساس مقررات آزمون سال 1401 برگزار می‌شود، گفت: با توجه به اینکه مصوبه جدیدی در مورد آزمون سراسری ابلاغ نشد آزمون سراسری سال 1402 بر اساس قانون مصوب مجلس شورای اسلامی در سال 1392 و اصلاح آن در سال 1395 برگزار می‌شود.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: تغییرات جزئی مربوط به ضرایب و سایر موارد مطابق هر سال در صورت تصویب در شورای سنجش و پذیرش اعلام خواهد شد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور تأکید کرد: کلیات برگزاری آزمون سراسری در سال 1402 تغییری نخواهد داشت و به عنوان مثال تاثیر سوابق تحصیلی به صورت حداکثر 40 درصد تاثیر مثبت خواهد بود و مابقی نمره کل بر مبنای نمره آزمون محاسبه خواهد شد.

وی خاطرنشان‌ کرد: محاسبه سوابق تحصیلی داوطلبان بر مبنای نمره دروس سال دوازدهم در نظام 6.3.3 یا دروس دیپلم و پیش دانشگاهی در نظام قبلی که آزمون آنها به صورت سراسری و کشوری برگزار شده است به صورت حداکثر 40 درصد تاثیر مثبت به میزان سوابق تحصیلی موجود خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرام دنبال کنید