نشست نخست وزیر رژیم صهیونیستی با مسئولان امنیتی در پی عملیات تل‌آویو

در پی عملیات شهادت طلبانه فلسطینی‌ها در تل آویو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی نشستی را با مسئولان امنیتی برگزار کرد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، نفتالی بنت، نخست وزیر رژیم صهیونیستی بعد از عملیات تیراندازی در تل آویو که به کشته شدن دو تن و زخمی شدن ۱۵ تن دیگر منجر شد، نشستی را با وزیر جنگ، وزیر امنیت داخلی، رئیس ستاد ارتش، رئیس شاباک و بازرس پلیس برگزار کرد.

شبکه ۱۳ تلویزیون اسرائیل اعلام کرد که این عملیات توسط یکی از فلسطینی‌های ساکن اراضی اشغالی انجام شده است. منابع عبری زبان اعلام کردند که صبح امروز (جمعه) مجری عملیات که یک فلسطینی ۲۹ ساله از اردوگاه جنین به نام “رعد فتحی زیدان حازم” است در درگیری با پلیس رژیم صهیونیستی به شهادت رسید.

قبل از این گفته شده بود مجریان این عملیات ۳ نفر هستند که دو نفر از آنان به شهادت رسیدند.

نفتالی بنت بعد از این عملیات در توییتی نوشت: شب بسیار دشواری است. ما به خانواده‌های قربانیان تسلیت می‌گوییم. نیروهای امنیتی مجری عملیات را تحت پیگرد قرار می‌دهند و هر کجا که باشد بازداشت خواهد شد. هر فردی که به او کمک کند نیز بهای کارش را خواهد داد.

همچنین نیروهای امنیتی از ساکنان خواستند از منازلشان خارج نشوند چراکه ممکن است در معرض تیراندازی قرار گیرند.

رسانه‌ها اعلام کردند که بعد از این عملیات بیش از ۱۰۰۰ سرباز در تل آویو مستقر شده‌اند.

بنت در نشست امنیتی با بنی گانتس، وزیر جنگ به همراه وزیر امور داخلی گفت: ما برای ممانعت از حملات بیشتر نهایت آمادگی خود را در تل آویو و بقیه شهرها حفظ می‌کنیم. جنگ ما علیه “تروریسم” طولانی و دشوار است و در آن پیروز خواهیم شد.

وی گفت: ما به ارتش، شاباک و دستگاه‌های امنیتی آزادی کامل برای مبارزه با تروریسم می‌دهیم. در این جنگ هیچ گونه محدودیتی وجود نخواهد داشت.

گانتس نیز گفت: عاملان این حملات بهای سنگینی می‌پردازند. ما دامنه عملیات را گسترش می‌دهیم.

وی گفت: ما نمی‌خواهیم فلسطینی‌ها را مجازات کنیم اما امنیت‌مان در اولویت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اینستاگرام دنبال کنید