قیمت نفت

قیمت نفت افزایش یافت

هر بشکه نفت خام آمریکا با یک دلار و ۶۳ سنت افزایش۸۲.۷ دلار معامله شد

اردیبهشت آنلاین ـ قیمت نفت در معاملات امروز بازارهای جهانی به علت ثابت ماندن نرخ بهره در آمریکا یک درصد افزایش یافت.

خبرگزاری صداوسیما، به نقل از رویترز، قیمت نفت در معاملات امروز بازارهای جهانی یک درصد رشد کرد و به ۳ روز کاهشی قیمت نفت پایان داد زیرا پس از اینکه بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را در نشست خود تغییر نداد، خطرپذیری به بازارهای مالی بازگشته است.

هر بشکه نفت برنت با یک دلار و ۵۷ سنت افزایش ۸۶.۲۰ دلار فروخته شد. هر بشکه نفت خام آمریکا با یک دلار و ۶۳ سنت افزایش۸۲.۷ دلار معامله شد.

هر ۲ شاخص نفتی در روز گذشته کمترین رقم در چند هفته گذشته را ثبت کرده بودند.

پس از اینکه فدرال رزرو در آخرین نشست خود در روز چهارشنبه نرخ بهره را در سطح ۵.۲۵ تا ۵.۵۰ درصد بدون تغییر نگه داشت، افزایش قیمت نفت با افزایش دارایی های مالی همراه شد.

در عین حال، سرمایه‌گذاران تحولات غرب آسیا را رصد می‌کنند و نمی‌دانند که آیا اختلالی در عرضه نفت به وجود می‌آید یا نه.

رهبر عالی ایران روز گذشته خواستار پافشاری کشورهای اسلامی برای توقف بمباران غزه شد و از انها خواست تا راه صدور نفت و ارزاق به رژیم صهیونیستی را ببندند.

بر اساس آمارهای انرژی آمریکا، ایران به عنوان یکی از تولیدکنندگان نفت اوپک روزانه بیش از ۳ میلیون بشکه نفت تولید می‌کند.

فعالان بازار منتظر نشست بانک مرکزی انگلستان که امروز برگزار می‌شوند نیز هستند. در اروپا، نرخ تورم ماه اکتبر در منطقه یورو به پایین‌ترین میزان در ۲ سال اخیر رسیده است، آمارهای یورواستات نشان می‌دهد بعید است بانک مرکزی اروپا نرخ بهره را به این زودی افزایش دهد.

تحلیلگران بانک جی‌پی‌مورگان برآورد کردند، تقاضا برای نفت در جهان در ماه اکتبر به طور متوسط ۱۰۲.۱ میلیون بشکه در روز است که حدود ۱۰۰ هزار بشکه در روز کمتر از پیش بینی قبلی آنها برای ماه جاری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید