آیفون ۱۵

علت داغی بیش از حد آیفون ۱۵ مشخص شد

داغی بیش از حد گوشی‌های جدید آیفون، به دلیل باگ‌های موجود در نرم‌افزار iOS ۱۷ و چند اپلیکیشن است

اردیبهشت آنلاین _ اپل اعلام کرد: ادعاهای اخیر درباره داغی بیش از حد گوشی‌های جدید آیفون، به دلیل باگ‌های موجود در نرم‌افزار iOS ۱۷ و چند اپلیکیشن است و به زودی رفع خواهد شد.

به گزارش ایسنا، این شرکت فناوری آمریکایی اعلام کرد که به دلیل وجود باگ در سیستم عامل iOS ۱۷ و به دلیل این که تعدادی از اپلیکیشن‌های شخص ثالث، سیستم را دچار اورلود می‌کنند، گوشی ممکن است در چند روز اول داغ شود زیرا دستگاه برای راه اندازی و بازیابی اطلاعات کاربر، کار اضافی انجام می‌دهد.

اپل در بیانیه‌ای اعلام کرد: ممکن است گوشی در چند روز اول پس از راه‌اندازی یا بازیابی دستگاه به دلیل افزایش فعالیت پس‌زمینه، گرم‌تر شود. ما همچنین یک باگ در iOS ۱۷ یافتیم که روی برخی از کاربران تاثیر می‌گذارد و از طریق یک به‌روزرسانی نرم افزاری، برطرف خواهد شد.

سازنده آیفون به بلومبرگ گفت: سرگرم کار با طراحان اپلیکیشن‌هایی است که باعث گرم شدن بیش از حد آیفون شده‌اند و وصله‌های مربوطه، بزودی منتشر می‌شوند. سخنگوی اپل گفت: اپلیکیشن اینستاگرام شرکت متا، اپلیکیشن اوبر تکنولوژی و بازی آسفالت ۹ باعث شده‌اند گوشی گرم‌تر از حد معمول شود. اینستاگرام مشکل مربوط به اپلیکیشن خود را در ۲۷ سپتامبر حل کرد.

جدیدترین مدل رده بالای آیفون، یک فریم تیتانیومی دارد که برای نخستین بار در آیفون به کار رفته است و همچنین در ساخت آن از تراشه «ای ۱۷ پرو» استفاده شده که گرافیک گوشی را برای انجام بازی، بهبود می‌دهد. برخی از محققان اظهار کردند که این تغییرات سخت افزاری ممکن است عامل داغی بیش از حد بوده باشند.

اما اپل ارتباط این مشکل با سخت افزار سری آیفون ۱۵ پرو را رد و اعلام کرد طراحی جدید منجر به بهبود اتلاف حرارت در مقایسه با گوشی‌های فولادی ضد زنگ قبلی شده است. همچنین اعلام کرد که ترمیم نرم افزاری آتی باعث کاهش سرعت پردازش جدیدترین مدل‌های آیفون نخواهد شد.

اپل همچنین گفت که این مسئله، یک مشکل ایمنی نیست و بر عملکرد طولانی مدت آیفون، تاثیر نخواهد گذاشت و شارژ یو بی اس سی که استاندارد جدید ارائه شده در جدیدترین مدل‌های آیفون است، عامل این مشکل نیست. با این حال، این شرکت خاطرنشان کرد استفاده از یک آداپتور شارژ بزرگ که سرعت‌های بالاتر از ۲۰ وات دارد، می‌تواند باعث شود که آیفون‌ها موقتا داغ‌تر از حد معمول شوند.

صدها کاربر در شبکه‌های اجتماعی و پشتیبانی اپل شکایت کرده‌اند که آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس جدید، در هنگام لمس آنها، به شکل غیرعادی داغ هستند. برخی از کاربران حتی تصاویری از دماسنج در کنار آیفون خود ارسال کرده‌اند که دمای بیش از ۳۸ درجه را نشان می‌دهد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اپل اعلام کرد به‌روزرسانی نرم‌افزار iOS ۱۷ چه زمانی در دسترس خواهد بود یا در کدام نسخه‌ای عرضه خواهد شد. این شرکت هفته گذشته اولین نسخه بتای iOS ۱۷.۱ را برای طراحان اپلیکیشن منتشر کرد و انتشار این به‌روزرسانی برای اواخر ماه اکتبر برنامه ریزی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید