ساعت

اوضاع صنف فروشندگان ساعت بحرانی است

تقاضای خرید ساعت به شدت کاهش یافته و فروشگاه‌های ساعت به سختی از پس تامین هزینه‌های خود بر می‌آیند

تصویر روز ـ به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان ساعت تهران، هم اکنون تقاضای خرید ساعت به شدت کاهش یافته و فروشگاه‌های ساعت به سختی از پس تامین هزینه‌های خود بر می‌آیند.

به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان ساعت تهران، هم اکنون تقاضای خرید ساعت به شدت کاهش یافته و فروشگاه‌های ساعت به سختی از پس تامین هزینه‌های خود بر می‌آیند.

عبدالرحیم احمدی، رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان ساعت در گفت و گو با پایگاه خبری اتاق اصناف تهران در خصوص وضعیت کسب و کار این صنف گفت: هم اکنون وضعیت بازار بسیار خراب است. تقاضا به طرز چشمگیری کاهش یافته و به دلیل کاهش قدرت خرید، خرید ساعت‌هایی با کیفیت و قیمت متوسط، سهم بازار ساعت‌های کیفیت بالا و گران را گرفته‌اند. به عبارت دیگر، خرید ساعت‌های باکیفیت به دلیل اوضاع اقتصادی از سبد خرید بسیاری از خانوارها خارج شده است.

وی افزود: با همه گیر شدن استفاده از موبایل و پس از آن ساعت های هوشمند، به طور طبیعی مشتریان خرید ساعت، کاهش پیدا کردند. اما فارغ از این موضوع، بالا رفتن قیمت ارز و هزینه های گمرکی در کنار کاهش قدرت خرید مردم دست به دست هم داده است که کسب و کار ساعت سازان و ساعت فروشان کساد تر از همیشه باشد.

رئیس اتحادیه فروشندگان و سازندگان ساعت خاطرنشان کرد: در ۲ ماه اخیر، بسیاری از فروشگاه های ساعت به سختی از پس تامین هزینه های جاری خود برآمدند. ما اکنون ۸۵۰ عضو داریم که ۴۰۰ عضو به تعمیر ساعت مشغول هستند. این افراد در تمام طول عمر کاری خود انرژی، زمان و چشم خود را پای تعمیر ساعت می گذارند اما در نهایت آورده مناسبی به دست نمی آورند. به همین دلیل است که باید بگوییم وضعیت این صنف، بحرانی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید