قیمت نفت

قیمت نفت از ۹۳ دلار عبور کرد

رویترز: قیمت نفت در معاملات امروز بازار‌های جهانی افزایش یافت

اردیبهشت آنلاین ـ قیمت نفت در معاملات امروز بازار‌های جهانی با تمرکز سرمایه‌گذاران بر کمی عرضه در بازار به ۹۳.۵۵ دلار در هر بشکه رسید.

به گزارش صدا و سیما به نقل از رویترز، قیمت نفت در معاملات امروز بازار‌های جهانی افزایش یافت، زیرا پس از اینکه مسکو به صورت موقت، صادرات سوخت را متوقف کرد، قیمت نفت از ۹۳ دلار عبور کردسرمایه‌گذاران بر چشم‌انداز عرضه کمتر در بازار متمرکز شده‌اند.

در عین حال، سرمایه‌گذاران به احتمال افزایش نرخ بهره و تاثیر آن بر بازار نفت نیز توجه دارند.

هر بشکه نفت برنت با ۲۸ سنت افزایش ۹۳.۵۵ دلار فروخته شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با ۲۵ سنت افزایش ۹۰.۲۸ دلار معامله شده بود.

تونی سیکامور، تحلیلگر بازار گفت: نفت خام در حالی هفته را آغاز کرده است که بازار همچنان در حال بررسی ممنوعیت موقت صادرات گازوئیل و بنزین روسیه است درحالی‌که این بازار با کمی عرضه مواجه است و این امر لحن تند فدرال رزرو برای ادامه افزایش نرخ بهره را خنثی کرده است.

قیمت هر ۲ شاخص نفتی هفته گذشته پس از موضع تند فدرال رزرو و نگرانی در مورد تقاضا برای نفت، کاهش یافت.

پس از اینکه عربستان و روسیه کاهش تولید و عرضه خود را تا پایان سال تمدید کردند، قیمت نفت طی ۳ هفته بیش از ۱۰ درصد افزایش یافت.

تعداد دکل‌های فعال نفت آمریکا هفته گذشته ۸ دکل کاهش یافت و به ۵۰۷ دکل رسید که کمترین میزان از فوریه ۲۰۲۲ به شمار می‌رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید