دستگیری

دستگیری اعضای باند بزرگ «فیشینگ» در کرج

متهمان با ارسال پیامک های ابلاغیه ثنا و ثبت نام سهام عدالت از کارت بانکی افراد برداشت غیرمجاز می کردند

اردیبهشت آنلاین ـ فرمانده انتظامی البرز از شناسایی و انهدام یک باند بزرگ فیشینگ حرفه ای با کلاهبرداری ۱۰ میلیاردریالی در این استان خبرداد.

به گزارش ایرنا ، سردار “حمید هداوند” روز شنبه اظهار کرد: در پی ارجاع پرونده های متعدد به پلیس فتا استان البرزمبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب کاربران اینترنتی، شناسایی و دستگیری کلاهبرداران به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان اداره مبارزه با جرایم پلیس فتا استان قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی های مقدماتی ماموران مشخص شد که متهمان با ارسال پیامک های ابلاغیه ثنا و ثبت نام سهام عدالت حاوی لینک های آلوده کاربران را به درگاه فیشینگ انتقال و با سرقت اطلاعات کارت بانکی اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب آن ها می کنند.

وی افزود: پس از انجام اقدامات تخصصی و فنی۲ نفر از متهمان این پرونده شناسایی شدند و از آنجایی که محل مخفیگاه متهمان در استان آذربایجان غربی بود، با اخذ نیابت قضائی تیمی از ماموران پلیس فتا به محل مورد نظر اعزام ودر عملیاتی غافلگیرانه متهمان را به همراه تجهیرات مربوطه دستگیر کردند.

هداوند خاطرنشان کرد: در بررسی های تکمیلی متهم دیگر این پرونده شناسایی و با شگرد های پلیسی به حوزه استحفاظی استان البرز هدایت و دستگیر شد.

وی گفت : متهمان این باند بزرگ فشینگ، ابتدا منکر جرایم انجام شده بودند، ولی با دیدن مستندات و ادله موجود در پرونده، به ناچار لب به اعتراف گشودند و به جرم ارتکابی خود اعترافک کرده که با ارسال پیامک هایی با لینک جعلی ابلاغیه ثنا و سهام عدالت طعمه های خود را به صفحه فیشینگ هدایت و بلافاصله اقدام به رمز گیری و برداشت حساب می کردند.

فرمانده انتظامی استان البرز یادآورشد : از سه متهم دستگیر شده این باند، ۶ دستگاه گوشی، یک دستگاه لپ تاپ، ۶ هزار و ۴۰۲ کارت بانکی متعلق به شهروندان کشف و تاکنون ۲۱۲ نفر از شکات از سراسر کشور در خصوص این پرونده شناسایی شده اند.

وی گفت: ارزش ریالی مبلغ کلاهبرداری بیش از۱۰ میلیارد ریال بوده و همچنان برای شناسایی شکات دیگر احتمالی پرونده در جریان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید