خودرو کارکرده

هشدار به خریداران خودرو‌های کارکرده وارداتی

پلیس راهور فراجا درباره خرید خودرو‌های کارکرده وارداتی بدون پلاک ملی هشدار داد

اردیبهشت آنلاین ـ رئیس پلیس راهور فراجا درباره خرید خودرو‌های کارکرده وارداتی بدون پلاک ملی هشدار داد.

به گزارش صداوسیما ، سردار سیدکمال هادیانفر با اشاره به مصوبه واردات خودرو‌های دست دوم اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی واردات خودرو‌های دست دوم را تصویب و به دولت ابلاغ کرد. دولت نیز به وزارت صمت ابلاغ کرده است که خودرو‌های دست دوم وارد شود، اما فعلا سازوکار آن مشخص نشده است.

وی ادامه داد: موضوع مهمی که وجود دارد این است که فعلا آیین نامه‌ای در خصوص نحوه واردات، تامین ارز و یا میزان واردات مشخص نشده است، اما متاسفانه عده‌ای سود جو در فضای مجازی اقدام به انتشار فیلم‌هایی از خودرو‌های موجود در کشور‌های حاشیه خلیج فارس می‌کنند و قیمت‌های غیرصحیح نیز مطرح می‌کنند.

هادیانفر تصریح کرد: سودجویان در شبکه‌های اجتماعی اقدام به معرفی شماره تلفن یا دفاتر در تهران و شهرستان‌ها می‌کنند که متقاضیان برای واریز پول و ثبت سفارش خودرو اقدام کنند در حالی که آیین نامه اجرایی واردات خودرو هنوز به تصویب هیئت وزیران نرسیده است.

رئیس پلیس راهور فراجا تاکید کرد: هموطنان عزیز مبادرت به پیش خرید یا واریز وجه ریالی و دلاری به هیچ شخصیت حقوقی اعم از افراد و شرکت‌ها نکنند، چون هیچ یک از خودرو‌های مذکور تا ابلاغ آیین نامه اجرایی آن از سوی دولت، قابلیت شماره گذاری را ندارد. از این رو لازم است تا زمان تعیین ضوابط واردات خودرو در هیئت دولت، مردم از خرید وسفارش خودرو‌های وارداتی دست دوم یا صفر کیلومتر اجتناب کنند.

رئیس پلیس راهور فراجا ضمن هشدار تاکید کرد: تا زمانی که آیین نامه و ضوابط مصوبه هیئت وزیران برای واردات خودرو‌های کارکرده تصویب نشود هموطنان هوشیار باشند و فریب سود جویان را نخورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید