دستگیری

کلاهبرداری به بهانه عضوگیری در کانال تلگرامی

ساده ترین و موثر ترین را برای مقابله با اقدامات مجرمانه کلاهبرداران سایبری، افزایش سطح آگاهی کاربران است

اردیبهشت آنلاین _ سمنان رئیس پلیس فتا استان از دستگیری فردی که با ترفند اضافه کردن عضو به کانال تلگرامی از یک شهروند سمنانی کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

به گزارش ایسنا ، سرهنگ محمدرضا فدائیان ۸ مردادماه بااعلام این خبر اظهار کرد: با مراجعه یک شهروند سمنانی به این پلیس، مبنی بر کلاهبرداری ادمین یک کانال تلگرامی، موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

این مسئول انتظامی خاطرنشان کرد: شاکی در اظهارات خود، عنوان داشت چند وقت پیش در شبکه اجتماعی تلگرام با شخصی که مدعی بود در صورت اضافه کردن عضو به یک کانال تلگرامی که در زمینه حمایت مالی یکی از بانک های معروف کشور فعالیت دارد مبالغی را به عنوان پاداش دریافت خواهد کرد، با همین وعده مبلغ ۳۰۹ میلیون و ۸۳۰ هزار ریال به عنوان حق عضویت و .. از من دریافت کرد و در طول این مدت به وعده های خود عمل نکرد.

سرهنگ فدائیان ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا سمنان پس از بررسی های همه جانبه و تلاش بی وقفه برای شناسایی مجرم با انجام قدامات تخصصی و پلیسی، اطلاعاتی از مجرم به دست آوردند که در یکی از شهرهای استان کهگیلویه و بویر احمد سکونت دارد.

رئیس پلیس فتا استان بیان کرد: با به دست آمدن هویت مهم و پس از تشریفات قضایی و کسب دستـور نیابتی، با همکاری پلیس استان کهگیلویه و بویر احمد، این کلاهبردار دستگیر و به پلیس فتا آن استان منتقل شد.

این مسئول انتظامی با اشاره به اینکه مجرم در بازجویی های پلیس اقرار کرد که با هویت جعلی و جلب اعتماد شاکی با وعده واهی از وی کلاهبرداری کرده بود ، اضافه کرد: متهم پس از تکمیل پرونده به دادسرا معرفی و با قرار وثیقه روانه زندان شد .

سرهنگ فدائیان در پایان خاطر نشان کرد: ساده ترین و موثر ترین را برای مقابله با اقدامات مجرمانه کلاهبرداران سایبری، افزایش سطح آگاهی کاربران نسبت به فضای مجازی است؛ از شهروندان تقاضا می شود در صورت مواجه با موارد مشابه موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir اعلام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید