مدیر گروه هتل های «آرتا»:

باید سهم خود را از درآمد صنعت گردشگری افزایش دهیم

کشورهایی می توانند از درآمد صنعت گردشگری بهره مند شوند که در زمینه ارکان اصلی  این صنعت سرمایه گذاری کرده باشند

اردیبهشت آنلاین ـ پژوهشگر و کارآفرین نمونه صنعت گردشگری اعلام کرد: قشم در آستانه توسعه پایدار گردشگری است و لازم است تا از این گام جدید حمایت شود.

به گزارش تصویر روز ناصر روضاتی با اعلام این خبر افزود: به همت مسئولان ، ساکنان و فعالان گردشگری ، هتلداری و مشاغل وابسته جزیره زیبای قشم در حال پیشرفت است و در صورت عدم حمایت کافی ، فرصت سوزی خواهد شد .

عضو شبکه همیاران ژئو پارک جهانی قشم ، درباره اهمیت توسعه پایدار گردشگری ، به ویژه تقویت نام و نشان گردشگری جزیره زیبای قشم (سرزمین آب و آفتاب) اظهار داشت: بر اساس پیش بینی سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) تا پایان دهه دوم قرن بیست و یکم میلادی  ، بزرگترین بخش تجارت بین المللی و در راس همه صنایع دنیا صنعت گردشگری (توریسم) خواهد بود.

به گفته وی به همین دلیل، کشورهای مختلف جهان با آگاهی از درآمد سرشار جهانگردی اهمیت بسیار ویژه ای برای گسترش این بخش از اقتصاد قایل شده و آن را به عنوان یک رکن بسیار مهم ارزیابی می‌کنند تا با بهره گیری از درآمدهای آن به روند توسعه خود شتاب بیشتری بخشند.

ناصر روضاتی گفت: کشورهایی می توانند از درآمد حاصل از صنعت گردشگری بهره مند شوند که در زمینه ارکان اصلی  این صنعت از جمله ساختار، خدمات، آموزش و ارتباطات سرمایه گذاری کرده و مدیریت علمی و مترقی را اعمال کنند.

وی اعلام کرد: علی رغم پتانسیل های موجود در کشور به ویژه در جزیره زیبای قشم به دلیل نبود نیروی ماهر و کارآمد ، کمبود امکانات رفاهی برای گردشگران و جهانگردان، ضعف سرویس های خدماتی، نامناسب بودن خطوط ارتباط هوایی زمینی و دریایی و از همه مهم تر نبود تجربه برنامه ریزی جامع علمی ، در جذب سرمایه گذاری و مشارکت فعال بخش خصوصی ، نتوانسته ایم سهم قابل توجهی از درآمد حاصل از صنعت گردشگری را جذب کنیم.

مدیر گروه هتل های «آرتا» در پایان خاطرنشان کرد: قشم جزیره همیشه بهار نیست، اما نیمی از سال به راستی بهار دل انگیز است. ۶ ماه تابستان و ۶ ماه بهار! این یکی دیگر از شگفتی های قشم در کنار دیگر عجایب این جزیره است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید