شمش طلا

طلا 9 دلار گران شد

85.4 درصد بازار احتمال می‌دهد که نرخ بهره بانکی آمریکا در ماه می 0.25 درصد افزایش یابد

تصویر روز – قیمت طلا امروز با افزایش ارزش دلار در بازارهای جهانی، 9 دلار و 3 سنت افزایش یافت و به 2004.22 دلار در هر اونس رسید.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، قیمت طلا در معاملات امروز به علت کاهش ارزش دلار افزایش یافت اما در عین حال سرمایه گذاران به دنبال شفافیت بیشتر در مورد مسیر افزایش نرخ بهره بانکی آمریکا هستند.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 9 دلار و 3 سنت افزایش 2004.22 دلار فروخته شد.

هان تان، تحلیلگر ارشد بازار گفت: « رشد نزدیک به 10 درصدی طلا از سال گذشته تاکنون، تا حد زیادی به علت نقش آن به عنوان یک منبع امن سرمایه‌گذاری قابل پیش‌بینی بوده است چراکه بازارها مراقب خطرات رکود و بی ثباتی مالی بودند.»

ممکن است تا زمانی‌که اطمینان بیشتری در مورد کاهش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو در اواخر سال جاری ایجاد شود، احتمال یک رکورد قیمتی جدید کم است.

احتمال افزایش نرخ بهره بانکی از سوی بانک مرکزی آمریکا در ماه می بر قیمت طلا تاثیر گذاشت و آن را به کمترین رقم دو هفته گذشته رساند زیرا با افزایش ارزش دلار، قیمت طلا برای مالکان ارزهای دیگر گران‌تر می شود.

سوددهی دو شاخص نفتی در نزدیکی بالاترین رقم 3 هفته گذشته قرار دارد. طلا همواره به عنوان منبع امن سرمایه‌گذاری در مقابل نرخ تورم و بی ثباتی‌های سیاسی محسوب می شود اما نرخ بهره بالاتر از جذابیت طلا می کاهد.

85.4 درصد بازار احتمال می‌دهد که نرخ بهره بانکی آمریکا در ماه می 0.25 درصد افزایش یابد.

با توجه به اینکه بخش اعظمی از آمارهای آمریکا در چند روز گذشته به رکود اقتصادی و تضعیف دلار اشاره دارد، تاثیرات پشت پرده برای طلا حمایتی است.

اکنون تمرکز بر اظهارات مقامات فدرال رزرو در این هفته پیش از نشست 2 تا 3 ماه می بانک مرکزی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید