بانک

نوسان بازار ارز ، سپرده گذاری در بانک ها را بیشتر کرد

افراد ترجیح می‌دهند به جای اینکه پول خود را در بازارهای پر نوسان ارز و سکه سرمایه‌گذاری کنند، در بانک سپرده‌گذاری کنند

اردیبهشت آنلاین: آخرین داده‌های آماری بانک مرکزی نشان می‌دهد که مانده سپرده‌های سرمایه‌گذاری ۲ ساله در بانک‌ها در مردادماه امسال به ۱۰۳۹ هزار میلیارد تومان رسیده که رشد ۶۱ درصدی نسبت با مدت مشابه سال گذشته داشته است؛ همچنین میزان سپرده‌های قرض‌الحسنه در مردادماه امسال ۵۵ درصد رشد داشت.

 طی سال‌های گذشته با نوسان بازار ارز، طلا و سکه موجب شد افراد به سپرده‌گذاری در بانک‌ها روی بیاورند و در نتیجه افراد ترجیح می‌دهند به جای اینکه پول خود را در بازارهای پر نوسان ارز و سکه سرمایه‌گذاری کنند، در بانک سپرده‌گذاری کنند.

گواه این مطلب آخرین اطلاعات آماری بانک مرکزی است. بر اساس این آمار میزان مانده سپرده قرض الحسنه در پایان مردادماه امسال به ۳۶۷ هزار و ۴۸۰ میلیارد تومان رسیده در حالی که در پایان مردادماه سال گذشته ۲۳۶ هزار و ۴۶۰ تومان بود که رشد ۵۵ درصدی را نشان می‌دهد. به گزارش اردیبهشت آنلاین به نقل از ایرنا، میزان مانده سپرده کوتاه‌مدت افراد در بانک‌ها و موسسات اعتباری در پایان مردادماه امسال برابر یک هزار و ۴۶۹ هزار میلیارد تومان بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۰.۳ درصد رشد داشت.

بر اساس این گزارش میزان سپرده‌گذاری دو ساله در پایان مردادماه امسال در مقایسه با سال گذشته ۶۱.۱ درصد رشد داشت که بالاترین رشد در مقایسه با سایر سپرده‌گذاری‌ها بود. مانده سپرده دو ساله در دوره مذکور ۱۰۳۹ هزار میلیارد تومان بود. مانده سپرده‌گذاری دوساله در مردادماه سال گذشته معادل ۶۴۵ هزار میلیارد تومان بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید