سرباز

شرایط دریافت وام اشتغالزایی سربازان

امسال مبلغ وام اشتغالزایی ستاد کل نیرو‌های مسلح به سربازانی که دوره‌های مهارت آموزی را دیده باشند حدود ۵ هزار میلیارد در نظر گرفته شده است

اردیبهشت آنلاین: فرمانده قرارگاه مهارت آموزی سربازان، در خصوص شرط دریافت وام اشتغالزایی سربازان گفت: شرط لازم برای بهره مندی از این وام گذراندن دوره‌های مهارت آموزی است.

به گزارش صدا و سیما، سردار زاده کمند با بیان اینکه برای دریافت این وام خدمت در فراجا یا سپاه و ارتش تفاوتی نمیکند و برای همه سربازان عدد و رقم مشخص است افزود: امسال مبلغ وام اشتغالزایی ستاد کل نیرو‌های مسلح به سربازانی که دوره‌های مهارت آموزی را دیده باشند حدود ۵ هزار میلیارد در نظر گرفته شده است که سود آن ۴ درصد است و ۱۸ بانک عامل اقدام به پرداخت این وام می‌کنند.
وی گفت: بازپرداخت این وام‌ها ۷ ساله است و تفاوتی که با سال قبل دارد این است که در سال گذشته سربازان نمی‌دانستند برای استفاده از این وام‌ها باید به کجا مراجعه و ثبت نام کنند، اما امسال می‌توانند در هر شهر و استانی که هستند به پلیس +۱۰ مراجعه کنند و درخواستشان را برای وام اشتغال زایی ثبت کنند.
فرمانده قرارگاه مهارت آموزی، افزود: هر استان جداگانه برای سربازان خود اقدام به پرداخت وام می‌کنند و این موضوع به استان‌ها واگذار شده است؛ در واقع هر استان است که تعیین می‌کند که به سربازانش چه مقدار وام پرداخت کند و سرباز باید به کدام بانک مراجعه کند. البته این موضوع سبب نمی‌شود که در استان‌ها سلیقه‌ای رفتار شود چرا که ستاد کل نیرو‌های مسلح بر ساز و کار هر استان نظارت دارد.
سردار زاده کمند گفت: سربازان منقضی از خدمت سال ۹۷ به بعد یعنی هرکسی که از اول فروردین سال ۹۷ از خدمت ترخیص شده و گواهی مهارت دارد و دوره مهارتی را طی کرده است می‌تواند به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه و درخواستش را برای این وام ثبت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید