اورسولا فون درلاین

درخواست برای تحریم ایران

پیشتر وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره اظهارات مداخله جویانه خارجی در خصوص حوادث ایران هشدار داده بود

اردیبهشت آنلاین: رئیس کمیسیون اروپا در ادامه تقلای غرب برای تنفس مصنوعی به اغتشاشگران در ایران، طی اظهارنظری مداخله جویانه خواستار وضع تحریم‌های جدید علیه ایران شد.

به گزارش ایرنا، اورسولا فون درلاین در کنار سایر مقام‌های غربی که تاکنون دربرابر تحریم‌های ظالمانه و ضد بشری علیه ایران سکوت کرده‌اند مسائل حقوق بشری را بهانه کرد تا درباره حوادث اخیر در ایران واکنش نشان دهد.
او روز چهارشنبه با انتشار پیامی در توئیتر مدعی شد: «خشونت تکان دهنده نمی‌تواند بی پاسخ بماند و زمان آن فرا رسیده است که مسئولین این سرکوب را تحریم کنیم.»
پیشتر حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره اظهارات مداخله جویانه خارجی در خصوص حوادث ایران هشدار داده بود.
وی گفته بود: ما وفق قوانین داخلی خود موضوع درگذشت خانم مهسا امینی را با جدیت دنبال می کنیم تا ابعاد موضوع روشن شود. دستگاه قضایی با قاطعیت این موضوع را در دستور کار دارد. بزودی گزارش علمی و فنی دقیق پزشکی قانونی منتشر خواهد شد.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: ما مطالبات مسالمت آمیز را حق مردم میدانیم و همواره به آن توجه می کنیم، اما صف آنها از اغتشاشگرانی که آمبولانسها را به آتش می کشند، بانک و اماکن عمومی را تخریب می کنند و با سلاح سرد و گرم به مردم و پلیس حمله می‌کنند و یا به اقدامات تروریستی مبادرت می‌ورزند، کاملا جداست و لذا با آشوبگران و تروریست‌ها مطابق با قانون برخورد قاطعی خواهیم کرد.
امیرعبداللهیان هشدار داد اگر اتحادیه اروپا بر اساس اتهامات بی اساس و در جهت ترغیب آشوبگران و تروریست‌هایی که جان و مال مردم ایران را هدف قرار داده اند اقدام سیاسی شتاب‌زده‌ای بکند، بدان پاسخ متقابل می‌دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید