تورم در اروپا 3 برابر شد

یورو استات، امروز گزارش داد که نرخ تورم این اتحادیه در ماه سپتامبر رکورد تاریخی خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ شکسته است.

اردیبهشت آنلاین: اداره آمار اتحادیه اروپا گزارش داد: نرخ تورم در اتحادیه اروپا در ماه سپتامبر نسبت به سپتامبر سال 2021 سه برابر شده و رکورد تاریخی خود را شکسته است.

به گزارش فارس به نقل از راشاتودی، اداره آمار اتحادیه اروپا، یورو استات، امروز گزارش داد که نرخ تورم این اتحادیه در ماه سپتامبر رکورد تاریخی خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ شکسته است.

آمارهای منتشرشده از سوی یورو استات نشان می دهد که در ماه سپتامبر سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته نرخ تورم در کل 27 کشور عضو اتحادیه اروپا به 10.9 درصد افزایش یافته است.

لازم به ذکر است که تورم اتحادیه اروپا در ماه آگوست 10.1 درصد بوده است که در ماه سپتامبر باز هم بالا رفته است.

نکته حائز اهمیت آنکه نرخ تورم ماه سپتامبر 2021 اتحادیه اروپا 3.6 درصد بود که حالا بیش از سه برابر شده است. درواقع ماه سپتامبر پنجمین ماه متوالی بود که اتحادیه اروپا شاهد بالا رفتن نرخ تورم بوده است.

نرخ تورم در حوزه یورو که شامل 19 کشور عضو اتحادیه اروپا است نیز در ماه سپتامبر به 9.9 درصد رسید که نسبت به سال گذشته سه برابر شده است.

افزایش قیمت حامل‌های انرژی و مواد غذایی بیشترین تأثیر را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در بالا رفتن تورم در اتحادیه اروپا داشته و در عین حال این آمار باعث خواهد شد تا علیرغم اقدامات اضطراری صورت‌گرفته از سوی بانک مرکزی اتحادیه اروپا، این بانک مجبور شود دوباره نرخ بهره را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ افزایش دهد.

کمیسیون اروپایی روز گذشته پیشنهاد اجرای یک بسته کمک اقتصادی 40 میلیارد یورویی برای کمک به شرکت‌های کوچک و متوسط و همچنین خانوارهای آسیب‌پذیر در برابر افزایش قیمت انرژی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مطرح کرده است که قرار است سران اروپایی روز پنجشنبه در این باره تصمیم‌گیری کنند.

آلمان به عنوان بزرگترین اقتصاد اتحادیه اروپا برای مقابله با بحران انرژی و سر به فلک کشیدن هزینه‌های زندگی برای مردم تصمیم گرفته یک بسته کمک اقتصادی 200 میلیارد یورویی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اجرا کند که شامل محدود کردن قیمت گاز و اعمال مالیات بر درآمد شرکت‌های انرژی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید