سلاح ورزی

اثرات اختلال اینترنت بر تجارت خارجی

امروز بخش زیادی از فعالان اقتصادی نیز در حوزه تجارت و ارتباط با شرکت‌های خارجی از بستر اینترنت استفاده می‌کنند و تداوم مشکلات می‌تواند فعالیت آنها را نیز تحت تاثیر قرار دهد

اردیبهشت آنلاین: نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران می‌گوید با توجه به اتفاقات اخیر و اختلال‌هایی که در ارائه برخی خدمات اینترنتی به وجود آمده، کسب و کارها با مشکلاتی جدید مواجه شده‌اند.

حسین سلاح ورزی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: ایران در سال‌های گذشته توانسته در بخش آی تی موفقیت‌های قابل توجهی به دست آورد و همین پیشرفت باعث شده بسیاری از نخبگان به جای فکر به خروج از کشور، به ماندن و کار کردن در حوزه‌های مختلف ترغیب شوند.

وی افزود: با ایجاد ثبات در ارائه این خدمات می‌توان انتظار داشت که چه صاحبان کسب و کار و چه متخصصان فعال در این حوزه به کار خود ادامه دهند.

نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه امروز چند میلیون نفر کسب و کار و درآمد خود را بر مبنای فضای مجازی تعریف کرده‌اند، گفت: باید تلاش کنیم با کاهش محدودیت و اختلالات، این گروه بزرگ را از نگرانی برای آینده بیرون بیاوریم.

سلاح ورزی افزود: امروز بخش زیادی از فعالان اقتصادی نیز در حوزه تجارت و ارتباط با شرکت‌های خارجی از بستر اینترنت استفاده می‌کنند و تداوم مشکلات می‌تواند فعالیت آنها را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

به گزارش ایسنا، وزیر ارتباطات اعلام کرد: دو روز است که هیچ محدودیتی به غیر از محدودیت بر دو پلتفرم آمریکایی اینستاگرام و واتس آپ آن هم به دلایل امنیتی، وجود ندارد و محدودیت هایی که در روزهای گذشته در بعضی ساعات روز در سطح بین المللی و بنا به ملاحظات امنیتی و دستور نهادهای امنیتی ایجاد می شد برداشته شده است. فقط تنها محدودیتی که وجود دارد برای این دو پلتفرم است که تصمیم گیری درباره آنها باید در مراجعی که ذی صلاح هستند و دستور آن را ابلاغ کردند دنبال شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید