چوب و هیزم
بدلیل ترس از زمستان و کمبود سوخت؛

قیمت هیزم و چوب در آلمان 85 درصد گران شد

اردیبهشت آنلاین: کاهش صادرات گاز روسیه به اروپا، قیمت هیزم و چوب در آلمان به دلیل ادامه بحران انرژی ۸۵.۷ درصد افزایش یافت.

به گزارش ایرنا از اسپوتنیک، اداره آمار آلمان در بیانیه ای اعلام کرد: افزایش قیمت هیزم و گلوله‌های چوب در درجه اول ناشی از افزایش تقاضا است، زیرا بسیاری از آلمانی‌ها به این کالاها به عنوان راه‌های جایگزین برای گرم کردن خانه‌هایشان در بحبوحه افزایش قیمت‌های گاز، نفت و برق روی آورده‌اند.

به گفته اداره آمار آلمان، قیمت هیزم و چوب همچنین به دلیل هزینه های روبه رشد خرید و حمل و نقل در صنایع چوب افزایش یافته است.

در پی جنگ اوکراین ، حمایت اتحادیه اروپا از کی یف و اعمال تحریم‌های گسترده علیه روسیه، بحران گاز و نفت پیش آمد. روسیه صادرکننده گازبه شماری از کشورهای اروپایی است.

بحران گاز و نفت در فصل زمستان به یکی از دغدغه‌های مهم کشورهای اروپایی تبدیل شده است. مصرف‌کنندگان با افزایش شدید قیمت‌ها روبرو شده‌اند. این نگرانی وجود دارد که بسیاری از خانواده‌ها نتوانند هزینه سوخت را تامین کنند.

بحران اوکراین و تحریم ها منجر به اختلال در زنجیره تامین و افزایش قیمت انرژی در سراسر جهان شده است.

اروپا در تلاش است تا وابستگی خود را به تامین انرژی از روسیه قطع کند تا قدرت مسکو را برای تامین مالی جنگ کاهش دهد اما این اقدام ممکن است به اندازه کافی با سرعت انجام نشود.

در این رابطه، هفت کشور صنعتی جهان-موسوم به گروه هفت- موافقت کرده‌اند که سقف قیمت برای نفت روسیه تعیین کنند؛ هدف از این اقدام محدودکردن منابع مالی روسیه در جنگ با اوکراین است.

روسیه هم گفته است از فروش نفت به کشورهایی که این محدودیت را به اجرا در آورند، خودداری خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید