۱۰ بانک برتر سال ۲۰۲۳

نشریه فوربس در گزارشی ۱۰بانک برتر جهانی را بر اساس ارزش بازاری آن‌ها در سال۲۰۲۳ رتبه‌بندی کرد

اردیبهشت آنلاین _ نشریه فوربس در گزارشی ۱۰ بانک برتر جهانی را بر اساس ارزش بازاری آن‌ها در سال۲۰۲۳ رتبه‌بندی کرد. در این رتبه‌بندی ۴بانک متعلق به آمریکا، ۴بانک متعلق به چین، یک بانک متعلق به هند و یک بانک نیز متعلق به بریتانیا بوده است.

دنیای اقتصاد: تحلیلگران «فوربس» در روز‌های پایانی ماه دسامبر بانک‌ها را از منظر عملکرد، مدیریت و همچنین ارزش آن‌ها در سال ۲۰۲۳ رتبه بندی کردند. در نتیجه این آنالیز مشخص شد که از ۱۰ بانک برتر جهانی، ۴ بانک متعلق به ایالات‌متحده، ۴ بانک متعلق به چین، یک بانک متعلق به هند و یک بانک هم متعلق به انگلیس است.

صدرنشین این جدول جی پی مورگان با ارزش حدود ۴۶۰ میلیارد دلار است که در ایالات متحده قرار دارد.

جی پی مورگان: این نهاد به عنوان بزرگ‌ترین بانک مستقر در ایالات متحده و پنجمین بانک بزرگ جهانی از منظر دارایی است. سیاستگذاران این موسسه در سرمایه گذاری و خدمات مالی نقش مهمی را ایفا کردند. برخی از اقتصاددانان برجسته این حوزه تاکید کردند در حالی که فدرال رزرو، بانک مرکزی آمریکا از سرویس جدید خود به نام FedNow (یک سیستم پرداخت فوری که امکان تراکنش‌های آنی را بین افراد حقیقی، کسب وکار‌ها و موسسات مالی در ایالات‌متحده فراهم می‌کند) رو نمایی می‌کند، جی پی مورگان از جمله موسسه برجسته‌ای است که مدت‌ها قبل این سیستم را پذیرفته است.

بانک آمریکا: این نهاد به عنوان دومین موسسه برتر جهانی در سال ۲۰۲۳، در سرمایه گذاری، مدیریت ثروت و معاملات تجاری موفق بوده و به حدود ۶۶ میلیون مصرف کننده و مشتریان تجاری خود خدمات ارائه می‌دهد.

بانک صنعتی و تجاری چین: این نهاد بزرگ‌ترین بانک در جمهوری خلق چین و جهان به شمار می‌رود و از جمله وام دهنده‌های بزرگ جهان است. بانک کشاورزی چین: بانک کشاورزی چین از نظر کل دارایی‌ها سومین بانک بزرگ جهان است و نقش مهمی در حمایت از بخش کشاورزی چین ایفا می‌کند.

ولزفارگو: این بانک به عنوان پنجمین نهاد برتر در سال جاری به ۳۵ کشور خدمات مالی ارائه می‌کند و همچنین به سیستم مالی جدید فدرال رزرو نیز به همراه ۳۳ بانک دیگر پیوست.

اچ‌دی‌اف‌سی بانک: از ژوئیه ۲۰۲۳، بانک HDFC با HDFC Ltd (یک شرکت در تامین مالی مسکن) ادغام شد تا به یک نهاد تبدیل شود. این امر در جهت پاسخگویی بهتر به نیاز‌های مشتریان و منطبق با نیاز‌های در حال تغییر صنعت انجام شد. گفتنی است که در حال حاضر هفتمین وام دهنده بزرگ در جهان و بزرگ‌ترین بانک در هند است.

اچ‌اس‌بی سی: این موسسه که مقر آن در بریتانیا است، یک سازمان برجسته بانکی و خدمات مالی است که به میلیون‌ها مشتری در سراسر جهان پاسخ می‌دهد.

بانک چین: بانک چین چهارمین بانک بزرگ جهان از نظر کل دارایی است. این بانک یکی از قدیمی‌ترین بانک‌های چین است و حضور بین‌المللی قابل توجهی دارد. بانک ساخت‌و ساز چین: دومین بانک بزرگ جهان از نظر کل دارایی است. تاثیر قابل توجهی بر پروژه‌های ساخت‌و ساز و زیرساختی چین دارد.

مورگان استنلی: مورگان استنلی یک بانک سرمایه گذاری و ارائه دهنده خدمات مالی در آمریکا است که اخیرا اعلام کرده قصد دارد در تجارت ارز خارجی و تحقیقات ژاپنی و تجارت سهام برای مصرف کننده جهانی سرمایه گذاری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید