خودرو کاکرده
عضو کمیسیون صنایع مجلس:

چه کسانی می‌توانند خودرو کارکرده وارد کنند؟

همه افراد حقیقی دارنده کارت بازرگانی می‌توانند برای واردات خودروهای کارکرده اقدام کنند

اردیبهشت آنلاین ـ عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به ضرورت تصویب هرچه سریعتر آئین‌نامه واردات خودروهای کارکرده، گفت: براساس این آئین‌نامه همه افراد حقیقی دارنده کارت بازرگانی می‌توانند برای واردات خودروهای کارکرده اقدام کنند.
لطف اله سیاه کلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره تصویب آئین‌نامه واردات خودروهای کارکرده، گفت: دولت باید این آئین‌نامه را هرچه سریعتر تصویب کند که متاسفانه تاکنون و با وجود گذشته چند هفته هنوز این آئین‌نامه تصویب نشده است؛ پیش از این مقرر بود که این هفته آئین نامه تصویب شود اما هنوز خبری نیست و ما نگران هستیم.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه واردات خودروهای کارکرده خواسته دولت بود بنابراین دولت باید اهتمام ویژه‌ای به تصویب این آئین نامه داشته باشد، ادامه داد: در این آئین نامه همه افراد حقیقی دارنده کارت بازرگانی می‌توانند برای واردات خودروهای کارکرده اقدام کنند.

وی همچنین درباره اظهارات وزیر صمت مبنی بر اینکه قیمت‌گذاری خودرو باید برعهده وزیر صمت باشد، بیان کرد: تا زمانیکه بازار انحصاری است، هم فساد و هم رانت وجود دارد؛ بازار باید رقابتی شود و این مهم زمانی محقق می‌شود که عرضه بیشتر از تقاضا باشد، در این صورت بازار تعیین کننده قیمت می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: وزیر صمت، شورای رقابت و دولت نباید درباره قیمت خودرو تصمیم‌گیری کنند اما این موضوع مستلزم این است که عرضه بیشتر از تقاضا باشد، اما زمانیکه ما بازار را انحصاری می‌کنیم و تعداد خودروهای تولیدی یک سوم نیاز جامعه است، قیمت خودرو باید تعیین شود که در این پروسه نه مصرف‌کننده و نه تولیدکننده راضی نیستند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: واردات خودروهای کارکرده موجب شکست انحصار بازار می‌شود و در این صورت نیازی به قیمت‌گذاری نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید