بانک پاسارگاد
درخشش نماد «وپاسار»در شهریور

سرمایه بانک پاسارگاد 50 هزار میلیاردی می شود

بیشترین درآمد محقق شده بانک پاسارگاد در شهریورماه مربوط به تسهیلات اعطایی است

بانک پاسارگاد در گزارش فعالیت ماهانه شهریورماه 1402 در کدال، درآمد شناسایی شده این بانک را بیش از 13 هزار میلیارد تومان اعلام کرد که درآمد تسهیلات اعطایی بیشترین سهم درآمدی این بانک در شهریورماه را به خود اختصاص می‌دهد.
به گزارش اردیبهشت آنلاین به نقل از نبض بورس، بانک پاسارگاد با نماد «وپاسار» در گزارش ماهانه منتهی به 31شهریورماه 1402 در کدال، ارقامی مربوط به میزان درآمد تسهیلات اعطایی، دریافت سودهای سپرده‌گذاری، درآمد کارمزد، اوراق بدهی و درآمد سرمایه‌گذاری را ارائه کرده است.
بر اساس این گزارش، مجموع درآمد محقق شده از گزینه‌های مذکور، درآمدی معادل 13 هزار و 499 میلیارد تومان را نشان می‌دهد که نسبت به مجموع درآمد امرداد ماه که 7 هزار میلیارد تومان بوده، نزدیک به 82درصد افزایش درآمد نشان می‌دهد.
بیشترین درآمد محقق شده بانک پاسارگاد در شهریورماه مربوط به تسهیلات اعطایی است که این درآمد در شهریورماه 12 هزار میلیارد تومان بوده و نسبت به امردادماه، رشد 81درصدی دارد. درآمد تسهیلات اعطایی در بانک پاسارگاد از ابتدای سال روند افزایشی را نشان می‌دهد، به‌طوری که این درآمد از ابتدای سال تا پایان شهریورماه یعنی در یک دوره 6 ماهه، 47 هزار میلیارد تومان محقق شده است.
وضعیت تسهیلات اعطایی از فروش خدماتی مانند: جعاله، مرابحه، مضاربه، مشارکت مدنی، بدهکاران بابت اعتبارات اسنادی، تسهیلات ارزی و غیره بوده است.
درآمد کارمزدها نیز در شهریورماه، دومین درآمد قابل توجه را نشان می‌دهد و این رقم در گزارش کدال 655 میلیارد تومان به ثبت رسیده است. درآمد 317 میلیارد تومانی درآمد کارمزد در امرداد‌ماه، نشان از رشد 51‌درصدی این بخش از مجموع درآمد شناسایی شده بانک پاسارگاد در دوره یک‌ماهه شهریور ماه دارد.
درآمد سپرده‌گذاری سومین گزینه درآمدی بانک پاسارگاد در شهریورماه بوده است، این درآمد در شهریور 431 میلیارد تومان بوده که نسبت به امردادماه رشد 214‌درصدی داشته است. درآمد سپرده‌گذاری از ابتدای سال تا پایان شهریورماه نیز هزار و دویست میلیارد تومان شناسایی شده است.
درآمد اوراق بدهی بانک پاسارگاد نیز در شهریورماه 44 میلیارد تومان (در گزارش کدال) اعلام شده است.
گفتنی است که مجموع درآمد محقق شده بانک پاسارگاد از درآمد تسهیلات اعطایی، دریافت سودهای سپرده‌گذاری، درآمد کارمزد، اوراق بدهی و درآمد سرمایه‌گذاری از ابتدای سال مالی تا پایان دوره منتهی به 31شهریورماه 1402 (شش‌ماهه سال جاری) بیش از 51 هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود، که نسبت به دوره مشابه سال قبل رشد قابل توجه درآمدی را نشان می‌دهد.
همچنین لازم به ذکر است که بانک پاسارگاد در نظر دارد سرمایه شرکت را از 272.969.000 میلیون ریال به مبلغ 322.969.000 میلیون ریال، از محل آورده نقدی به مبلغ 50 هزار میلیارد ریال افزایش دهد.

گزارش فعالیت بانک پاسارگاد با نماد ” وپاسار” در شهریورماه 1402

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید