بازار داغ محصولات زیبایی در قطر

کارآفرین و اینفلوئنسر قطری:مردان امروز بیش‌ازپیش به پوست و زیبایی اهمیت می‌دهند

اردیبهشت آنلاین ـ بازار محصولات و خدمات آرایشی و بهداشتی طبق پیش‌بینی‌ها تا پایان سال جاری درآمدی ۵۰۰ میلیارد یورویی خواهد داشت.

به گزارش یورو نیوز ، سلیقهٔ پوشش شاید دائم تغییر کند اما داشتن پوست و صورتِ بی‌نقص همیشه مُد روز است. صنعت زیبایی در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته، و مسائلی نظیر همه‌گیری، دورکاری و حضور بیشتر در شبکه‌های اجتماعی سبب شده خیلی‌ها بیش‌ازپیش به چهره‌ و ظاهرشان اهمیت بدهند.

جاذبهٔ محصولات لوکس و طبیعی

شیخا المودهکه، کارآفرین قطری که سه فرزند دارد همواره مجذوب کار روی پوست بوده، و بالاخره کسب‌وکار خودش را راه انداخته. او طرفدار پروپاقرص غواصی است، و درنتیجه محصولاتش با محیط زیست سازگارند.

صنعت زیبایی قطر در حال شکوفایی است، و پیش‌بینی می‌شود رشدی تصاعدی داشته باشد. برندهای لوکس اینجا محبوب‌اند، هرچند تقاضای محصولات طبیعی و اُرگانیک هم روبه‌افزایش است.

آمنا مُهَندی و راوان فارِس تولیدی اَتلاد را راه‌اندازی کرده‌اند. برندی که محصولات آرایشی طبیعی و بی‌خطر، ب تأثیر درمانی تولید می‌کند. آنها نمی‌خواستند صرفاً یک محصولِ طبیعی‌ و اُرگانیکِ دیگر به بازار بفرستند، بنابراین مشتریان‌شان را آموزش می‌دهند، محصولات سازگار با محیط زیست را تبلیغ می‌کنند، و می‌کوشند تا زنانِ کشورهای درحال‌توسعه را توانمند کنند.

کارآفرینان قطری با شیوهٔ تولید و وجدان کاری خود، اهمیت اخلاق‌مداری و حفظ محیط زیست را در صنعت زیبایی به‌هموطنان‌شان نشان می‌دهند.

اینفلوئنسر قطری که برند شخصی‌اش به موفقیت رسید

تردیدی نیست که در عصر شبکه‌های اجتماعی، تسلط بر بازاریابی دیجیتال کلید موفقیت است. هرچند هر کس به دنبال محصولات خوب است، اما قدرت شبکه‌های اجتماعی نقش مؤثری در جذب مشتریان و تقویت کسب‌وکارها دارد. حَنین السیفی، یکی از پرطرفدارترین اینفلوئنسرهای قطر است که کارش را از وبلاگ‌نویسی‌ مُد و زیبایی آغاز کرده، حالا برند خود را دارد و به موفقیت عظیمی رسیده.

حینین که فارغ‌التحصیل مهندسی شیمی است تحصیلات خود را در تولید محصولات شرکتش مؤثر می‌داند. او می‌گوید: «هدف اصلی‌ من پیش از این‌که کارآفرین بشوم این بود که نشان بدهم زن مسلمان هم می‌تواند محجوب و موفق باشد. ‌البته محبوبیت در شبکه‌های اجتماعی کمک زیادی به من کرده. ولی تنها دلیل موفقیتم نبوده، چون کسب‌وکار و کارآفرینی تلاش فراوان می‌خواهد، و نمی‌توانستم فقط با تکیه به شبکه‌های اجتماعی موفق شوم.»

حنین زیبایی واقعی را پیش‌ازهر چیز این می‌داند که فرد خود حقیقی‌‌اش باشد و می‌افزاید: «اگر همه بخواهیم شبیه دیگری باشیم، یا شکل‌وشمایل خاصی پیدا کنیم، اینها دیگر زیبایی نیست، کپی‌کردن از همدیگر است. من درهمه چیز زیبایی می‌بینم. یعنی تفاوت‌های ما عینِ زیبایی است، و زیبایی واقعی همین است.»

بازار روبه‌رشد محصولات آرایشی و بهداشتی مردانه

محصولات و خدمات بهداشتی و زیبایی مردانه هم بخشی از صنعت چند میلیون‌ دلاری زیبایی‌اند، و پیش‌بینی می‌شود که این محصولات تا پنج سال آینده بازاری ۱۰۰ میلیارد دلاری داشته باشند.

عبدلله العبدالله، علاقه‌مند جدی صنعت زیبایی است. این کارآفرین و اینفلوئنسر قطری اولین محصولات خود را که ویژهٔ مراقبت از پوست‌اند و‌ مردان و زنان می‌توانند از آنها استفاده کنند سال پیش روانهٔ بازار کرده است. او معتقد است محصولات ضروری برای پوست باید با‌کیفیت و ارزان باشند و می‌افزاید که مردان امروز بیش‌ازپیش به پوست و زیبایی اهمیت می‌دهند.

عبدالله می‌گوید: «بخصوص در خاورمیانه، برند پوست‌ومو با مدیریت مردانه نداریم، همه‌چیز در این صنعت زنانه است، بنابراین من خواستم محصولاتی تولید کنم که متعلق به جنس خاصی نباشد. ضروری است که محصولات مراقبت از پوست در دسترس همه باشد. همانطور که آب رطوبت درونی بدن را تأمین می‌کند این محصولات هم رطوبت بیرونی آن را تأمین می‌کنند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید