ایران و امارات می‌توانند قطب اقتصادی دنیا شوند

قالیباف: با توجه به موقعیت جغرافیایی ایران و امارات، می‌توانیم به قطب بزرگ اقتصادی دنیا تبدیل شویم

اردیبهشت آنلاین ـ رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی ایران و امارات، می‌توانیم به قطب بزرگ اقتصادی دنیا تبدیل شده و این فرصت میان دو کشور به واسطه روابط دوجانبه و عضویت در بریکس وجود دارد.

به گزارش ایرنا، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی که صبح پنجشنبه ۱۳ مهر به منظور سفری دو روزه و با هدف توسعه روابط دوجانبه وارد ابوظبی شده بود با محمد بن زاید آل نهیان رئیس کشور امارات متحده عربی دیدار و گفت‌وگو کرد.

قالیباف در ابتدای این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور در امارات، گفت: امیدواریم روابط میان دو کشور روز به روز توسعه یافته و روزی نباشد که سفیر در کشورهایمان نداشته باشیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اولویت نخست جمهوری اسلامی ایران در حوزه سیاست خارجی که ارتباط با همسایگان است، عنوان کرد: در این میان توسعه روابط اقتصادی، سیاسی و ایجاد امنیت پایدار میان کشورهای همسایه به ویژه با کشورهای حوزه خلیج فارس بسیار حائز اهمیت است.

وی در ادامه سفر خود به امارات را حاکی از جدیت جمهوری اسلامی ایران برای توسعه روابط و فرصتی برای ارزیابی گذشته دانست و افزود: ما قصد داریم گامی محکم برای آینده در همه حوزه‌ها برداریم و اقتصاد دو کشور را در همه ابعاد توسعه دهیم که در این میان فرصت‌های بزرگ بیشماری وجود دارد.

قالیباف در ادامه با اشاره به تمایل و دعوت جمهوری اسلامی ایران از رئیس کشور امارات برای سفر به کشورمان، خاطرنشان کرد: توسعه روابط به ویژه در حوزه‌های اقتصادی و امنیتی مهم است و این موضوع با توجه به شرایط منطقه، اوراسیا و بریکس که دو کشور به تازگی به عضویت آن در آمده اند، اهمیت بیشتری دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی ایران و امارات، می‌توانیم به قطب بزرگ اقتصادی دنیا تبدیل شویم و این فرصت میان دو کشور به واسطه روابط دوجانبه و عضویت در بریکس وجود دارد.

 امارات و ایران همواره به دنبال راهکارهایی برای توسعه روابط هستند

محمد بن زاید آل نهیان ضمن خوشآمدگویی و تشکر از اعزام سفیر جمهوری اسلامی ایران به امارات که باعث توسعه روابط میان دو کشور می‌شود، گفت: همسایگی دو کشور ما را بر آن می‌دارد تا همواره به دنبال راهکارهایی برای توسعه همه جانبه روابط باشیم و این سفر انگیزه بیشتری به این موضوع می‌دهد.

رئیس کشور امارات متحده عربی همچنین با اشاره به قدمت دیرینه روابط میان دو کشور، یادآور شد: گاهی شرایط بین‌المللی باعث دوری کشورها می‌شود که باید در این زمینه راهکاری برای قرابت بیشتر پیدا کنیم که در این میان اعزام سفیر جدید ایران به ابوظبی، انگیزه بیشتری به توسعه روابط می‌دهد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان این دیدار دو محصول دانش بنیان جمهوری اسلامی ایران در حوزه صنایع دارویی را به محمد بن زاید آل نهیان هدیه داد که با استقبال و قدردانی رئیس کشور امارات همراه شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینستاگرام دنبال کنید